Kamari-Kärevere veerada (75 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Matka on soovitatav alustada Kamari veehoidla tammi tagant. Veeraja pikkus on 75 km. Teekond võib kesta 2-3 ööpäeva. Veerada on mõeldud mootorita veesõidukitega matkamiseks.
Telefon676 7495, Elistvere külastuskeskus
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpMuu
ParkimisvõimalusedKamari parkla
VarustusVeerajale jäävad Rasti ja Naela lõkkekohad.
Telkimisvõimalus Telkimine on võimalik Naela ja Rasti lõkkekohas.
Lõkkekoht on
VaatamisväärsusedPõltsamaa jõgi, Pede jõgi ja Emajõgi ning nende äärne loodusmaastik ja väärtuslikud elupaigad.
LisainfoKamari-Kärevere veerada kulgeb mööda  Põltsamaa jõge, Pede jõge ja Emajõge. Veerajal hooldatakse kahte objekti: Naela ja Rasti lõkkekohti. Veerajal võib olla looduslikke takistusi. Veerada tähistab kaitseala veekogudel liikumise võimalust ning tuleb arvestada, et Emajõgi on laevatatav veetee (ohtlik lainetus). Veerada on soovituslik marsruut, seega tuleb arvestada, et ujuvvahendi vettelaskmise ja nende väljavõtmise kohad ei ole märgistatud. Lõket võib teha selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Lõkkekohti ei varustata lõkkepuudega.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine kaitsealal on lubatud ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Mootoriga ujuvvahendiga (Põltsamaa ja Pede jõel) sõitmiseks on vajalik kaitseala valitseja kirjalik luba. Suurvee ajal on mootoriga veesõidukiga keelatud jõesängist väljuda. Jettide, skuutrite, veerollerite ja hõljukitega sõitmine on keelatud kogu kaitsealal.
AsukohtKamari (Põltsamaa vald, Jõgevamaa)- Laashoone (Kolga- Jaani vald, Viljandimaa)- Palupõhja, Reku, Kärevere (Puhja vald, Tähtvere vald, Tartumaa).
Kohalesõitmise õpetusVeesõiduki saab vette lasta Kamaris ning välja võtta Tallinn-Tartu mnt Kärevere silla juures.