Altmetsa lõkkekoht

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Lõkkekoht asub vanadel Altmetsa talu maadel. Juba Kirna matkaraja algusest on üle luha näha lõkkekohal asuvat vaatetorni, kust on hea vaade Pedja jõele ja luhale.
Telefon+372 676 7495
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla asub enne Pedja jõe silda, kuhu mahub 8 autot.
VarustusAltmetsa 4-korruseline vahitorn (14m), lõkkealus koos 6 pingiga, käimla, 1 infotahvel
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedPedja jõgi koos luhaala ja selle rikkaliku elustikuga, lammimets.
Talvine kasutusJuurdepääsutee lumest lahti lükatud, lõkkekohas lumetõrjet ei teostata. Lõkkealus lume all, lõkke tegemise võimalus puudub.
Lisainfo
Seoses matkaraja sildade rekonstrueerimisega on juurdepääs lõkkekohale raskendatud. Telkida võib ainult parkla juures asuvas Pedja jõe lõkkekohas. Lõkkekohani viib Kirna õpperada, mis on suurvee ajal läbimatu. Rajal olles ja lõkkekohas viibides võib kuulda Kaitseliidu laskeharjutustega kaasnevaid püssipauke. ERF meetme "Looduse mitmekesisuse säilitamine" raames uuendati lõkkekohas asuvad pingid.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine kaitsealal on lubatud ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Üle 30 inimesega rahvaürituse korraldamiseks on vajalik kaitseala valitseja nõusolek (Keskkonnaamet). Pedja jõel on mootoriga ujuvvahendiga sõitmine keelatud.
AsukohtPuurmani vald, Jõgevamaa.
Kohalesõitmise õpetusMaismaad pidi: Tartu-Tallinn mnt 30. kilomeetril keerata Puurmani alevikus vasakule Jüriküla poole (silla all 2 viita - "Kirna 5" ja "Jüriküla keskus") ja sõita Pedja jõe sillani. Liikuda jalgsi Kirna õpperajal 5,5 km.
Veeteed pidi: Kirnal sõita veesõidukiga Pedja jõe silla juurest allavoolu vaatetornini.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.543014
pikkuskraad: 26.224482
L-EST 97 x: 6491362 y: 629510