Endla järve matkarada (8 km)

Jõgevamaa, Endla looduskaitseala
Endla järve matkaraja Kaasikjärve otsas olev rajalõik (300m) on väga mudane ja vesine. Soovitame antud rajalõiku vältida ja kasutada Toomale jõudmiseks Männikjärve raba õpperada (laudteed).
Rada algab Kärdes asuva infotahvli juures ja lõpeb Toomal. Raja läbimiseks kulub keskmiselt 3 h. Rada kattub enne Toomale jõudmist Männikjärve raba õpperajaga. Suurvee ajal võib jääda rada osaliselt vee alla. Rajal liigutakse jalgsi ja rada on looduses tähistatud puudel asetsevate kollaste värvimärkidega.
Telefon+372 676 7495
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalus on Toomal, keskuse parklas (10 autole ja 2 bussile) ning Kärde tee parklas 5 autole.
Varustus4 infotahvlit, Vana paadisadama lõkkekoht, Endla metsamaja, 11 silda. Rajal on osad lõigud kaetud hakkepuiduga, laudtee lõigud Endla järve ääres.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKaasikjärve raba, Endla järv, lodukaasik, Endla puisniit (Salu), Mustjõgi, Kaasikjärv, Männikjärve raba, Männikjärv ning erinevad metsakooslused.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine on lubatud ainult kaitseala valitseja nõusolekul selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Maastikusõidukiga sõitmiseks ja rohkem kui 20 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks, paadimatkade läbiviimiseks ning Endla järve ja Sinijärve sihtkaitsevööndis viibimiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt (Keskkonnaamet). Endla järvel ja Sinijärvel on kalapüügiks vajalik kalastuskaart (Keskkonnaamet).
Asukoht

Kärde ja Tooma küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa. Regio atlas (2004-2009) lk 57 E3.

Kohalesõitmise õpetusTartu- Piibe mnt 60. km (viit Kärde), keerata Kärde mäel vasakule ja sõita ümber Kärde Rahumaja ning siis keerata vasakule ning sõita otse ca 1 km, kuni tee läheb kaheks ja hoida paremale. Siis sõita ca 2 km kuni metsatukani ning keerata paremale ja sõita ca 50 m infotahvli juurde ning jätta sõiduk enne tahvlit tee äärde (ettevaatust, tee võib olla raskesti läbitav). 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.848169
pikkuskraad: 26.240611
L-EST 97 x: 629314 y: 6525363