Endla metsamaja

Jõgevamaa, Endla looduskaitseala
Seoses juurdepääsutee halva olukorraga ei ole võimalik külmade tulekuni metsamaja broneerida!
Endla metsamaja asub keset Endla looduskaitseala Endla järve kaldal. Endla metsamaja sobib inimestele, kes hindavad puhkamise juures vaikust ja rahu ning on valmis tassima ööbimiseks vajaliku varustust läbi soode ja rabade. Endla metsamaja ääres asub Juta kivi. Juta (Vanemuise kaunis tütar) kaitse all oli nii järv kui ka selle elanikud, suur hulk linde ja kalu. Sellel kivil istudes olla Juta oma armsamat taga igatsenud.
TelefonVaata vabu aegu ja broneeri on-line keskkonnas www.nordicrent.ee


või telefonitsi 676 7532
E-R 10.00-16.00
E-postpuhkus@rmk.ee
Objekti tüüpMetsamaja
ParkimisvõimalusedKärde tee parkla 5 autole
VarustusMaja mahutab 9 inimest.
Majas on miinimumvajadustele sisustatud puukütte-pliidiga köök, laud-pingid, kamin ja saun (küttepuud kohapeal olemas). Magamisvõimalus 2.korruse põrandal, magamisvarustus peab külastajal endal kaasas olema.
Puudub joogivesi ja elekter.
Väljas on käimla, avalik lõkkekoht (lõkkekohas võib viibida iga kaitseala külastaja, RMK ei saa metsamaja kliendile tagada privaatsust!), laud-pingid ja puukuur.
Võta kaasa majas kasutamiseks vahetusjalanõud.
Hind95 €/ööpäev
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv9 inimest
VaatamisväärsusedKaasikjärve raba, Endla järv, lodukaasik, Endla puisniit (Salu) ning erinevad metsakooslused.  Kaasikjärve raba ilu ning Endla järve ja tema elustikku saab vaadelda Endla järve matkarajal asuvast linnuvaatlustornist. Kui võtta ette pikem jalgsimatk, saab uudistada ka Männikjärve raba.
Talvine kasutusKärde parklani viival teel teostatkse lumetõrjet. Kaitseala matkaradadel lumetõrjet ei teostata.
LisainfoVajalik eelnev broneerimine! Metsamaja antakse kasutusse ülepäeviti, st erinevate seltskondade kasutuskordade vahele peab jääma vähemalt üks ööpäev. See on tingitud metsamaja eraldatud asukohast, mis muudab maja hooldamise keeruliseks ja aeganõudvaks.
Metsamajast lahkudes korrasta ruumid. Prügi tuleb maja kasutajal endal kaasa võtta. Metsamajja jõudmiseks on vajalik jalgsi matkata vähemalt ca 3 km. Looduskaitsealal viibimine eeldab loodushoidlikku mõtteviisi.
Paadilaenutuse info telefonil 511 9889.
PiirangudTuleohutusnõuetest tulenevalt on maja kasutajate piirarv 9 inimest.     
Alla 18-aastased saavad maja broneerida ja kasutada ainult koos täiskasvanuga.
Koeraga liikudes tuleb hoida ta rihma otsas!
Rohkem kui 20 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks, paadimatkade läbiviimiseks ning Endla järvel ja Sinijärvel viibimiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt (Keskkonnaametist). Endla järvel ja Sinijärvel on kalapüügiks vajalik kalastuskaart .
AsukohtKärde küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa. Jääb Endla järve matkarajale.
Kohalesõitmise õpetusTartu- Piibe mnt 60. km (viit Kärde), keerata Kärde mäel vasakule ja sõita ümber Kärde Rahumaja ning siis keerata vasakule ning sõita otse ca 1 km, kuni tee läheb kaheks ja hoida paremale. Siis sõita ca 2 km kuni metsatukani ning keerata paremale ja sõita ca 50 m infotahvli juurde ning jätta sõiduk enne tahvlit tee äärde (ettevaatust, tee võib olla raskesti läbitav). Liikuda mööda Endla järve matkarada kuni jõuate Endla järveni. Keerata paremale ja liikuda järve äärt mööda kuni jõuategi metsamajani (infotahvli juurest ca 3 km). Metsamajja võib minna ka Toomalt, esialgu mööda Männikjärve raba õpperada, edasi Mustjõe äärt pidi mööda Endla järve matkarada  Endla järve äärde (kokku ca 5 km).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.861322
pikkuskraad: 26.206244
L-EST 97 x: 627283 y: 6526762