Hinni kanjon

Võrumaa, Haanja looduspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Hinni kanjon on 15-20 meetri sügavune sälkorg. See suursugune Devoni liivakivi loodusmälestis on oma sügavuse tõttu Eestis ainulaadne. Pole teada teisi sügavaid liivakivikanjoneid. Kanjoni pikkus on u 200 meetrit, laius ülesvoolu minnes 6-10 meetrit, mis kitseneb kiiresti 3 m laiuseks. Kanjonile lisavad erilisust risti-rästi mahalangenud puud ning väike allikakoobas. Allikaveel on rahvajuttude põhjal raviv ning noorendav mõju. Kitsasse ning järsuveerulisse kanjonisse pääsemiseks on sinna rajatud laudtee ja trepid.
Objekti tüüpMuu
ParkimisvõimalusedKruusakattega parkimistaskus on ruumi kuni 2 bussile või 8 autole.
VarustusKülastusobjektil on trepid, purded, laudteed, piirdeaed, tõkkepuu, istepingid, 1-kohaline kuivkäimla, infotahvlid.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedDevoni liivakivi loodusmälestis, sälkorg, palumets, Rõuge ürgoru matkarada (10 km), allikas.
LisainfoNatura 2000 võrgustiku linnu- ja loodushoiuala. Hinni kanjon asub eramaadel.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine on lubatud vaid selleks ettenähtud kohtades. Kaitseala teedel on lubatud sõidukiga sõitmine, maastikusõidukiga sõitmine on keelatud. Rohkem kui 60 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt- Keskkonnaameti Lõuna regioon, tel. 786 8360 Võru kontor, e-post: louna@keskkonnaamet.ee .Tutvu kindlasti ka Haanja looduspargi kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
FailidHinni kanjoni trükis on välja antud Keskkonnaameti poolt 2012. a. Lae PDF
AsukohtNursi küla, Rõuge vald, Võrumaa.
Kohalesõitmise õpetus1. Sõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) 8 km kuni paremat kätt on suunaviit "Rõuge 8 km". Keerata vasakule Rõuge suunas ja sõita otse 6,5 km kuni vasakut kätt on suunaviidad "Hinni kanjon 3 km", "Nursi 4,5 km". Keerata paremale ja sõita otse edasi 3 km kuni paremat kätt näitab suunaviit "Hinni kanjon 400 m". Keerata vasakule ja sõita otse edasi kuni jõuate parkimistaskusse. Sealt suunavad külastusobjekti juurde  suunaviidad.                                                          
 2. Sõita Võrust Valga suunas (tee nr 67) 13 km kuni jõuate Nursini. Peale seda paremat kätt näitab suunaviit vasakule "Rõuge 5 km". Keerata vasakule ja sõita 1,5 km otse edasi kuni vasakut kätt on suunaviit "Hinni kanjon 400 m". Keerata paremale ja sõita otse edasi parkimistaskusse.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.76521
pikkuskraad: 26.87915
L-EST 97 x: 6406263.8 y: 671333.6