Viitna loodusõpperada (7 km)

Lääne-Virumaa, Viitna maastikukaitseala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rajad tutvustavad mandrijää kujundatud mitmekesiseid pinnavorme ja erineva toitelisusega mõhnadevahelisi järvi.
Telefon676 7010. 329 5555
E-post oandu.looduskeskus@rmk.ee
Lahtiolekuajad
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla on Pikkjärve (Viitna Suurjärve) kirdenurgas, teisel pool maanteed. Suur asfalteeritud parkla 5 bussile.
VarustusRada on märgistatud värvimärkidega puudel. 7 km pikkusel rajal on 28 vaatluspunkti. Aega raja läbimiseks tuleks arvestada vähemalt 3 h. Võimalik matkata ka ainult ümber Pikkjärve (ca 2,5 km, 1,5 h).
Telkimisvõimalus telkimine ja lõkke tegemine Võsu telkimisalal (20 km) ja Oandu telkimisalal (17 km)
Invavõimalus Inva DC parklas
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsusedmandrijää kujundatud mitmekesised pinnavormid, järved
LisainfoNB! Telkimise ja lõkke tegemise võimalus Võsu telkimisalal (20 km) ja Oandu telkimisalal (17 km)!
PiirangudKeelatud on mootor- ja maastikusõidukitega (sh ATV-d ja mootorsaanid) liiklemine väljaspool avalikke teid. Kaitsealal pole lubatud telkimine ja lõkke tegemine. Ujumine on lubatud ainult Viitna Pikkjärve põhjakaldal ning Linajärve äärses suplemiskohas. Kalastada tohib ainult Viitna Linajärvel. Viitna Pikkjärves pole lubatud ka allveesport. Vee-mootorsõidukite kasutamine kaitseala järvedel on keelatud.
AsukohtViitna Pikkjärvel, Kadrina vallas, Lääne-Virumaal. Puhkeala kaardil objekt nr 25.
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva mnt (tee E20) 73. kilomeetril, Viitnal, pöörata paremale Kadrina suunas. Sõita 1 km, kuni näete paremal infotahvlit Viitna maastikukaitseala kohta. Selle vastast keerab tee parklasse. Raja märgistus algabki parklast.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.447440
pikkuskraad: 26.013848
L-EST 97 x: 614227 y: 6591674