Saare vaatetorn

Läänemaa, Silma looduskaitseala
Vaatetorn, kust on binokliga võimalik Sutlepa merel ujuvaid linde vaadelda. Kevad- ja sügisrände ajal võib siin peatuda tuhandeid veelinde (luiged, pardid, vardid, aulid, vaerad…). Vaatlustoruga on võimalik näha harva ette tulevaid liike: kaunist sarvikpütti ja kaitseala sümbollindu – mustviirest. Aprilli- ja maikuu õhtutel kostab roostikust hüübi vali, pudelisse puhumist meenutav häälitsus. Rahulikult liugleb mere kohal merikotkas.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
Parkimisvõimalusedparkimiskohti 5 autole
Varustusvaatetorn kõrgusega 7,5 m
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsusedrannaniidud ja mõnusad kadastikud
PiirangudHarrastuslik kalapüük Silma looduskaitsealal on lubatud kalastuskaardi alusel 01.07-28.02. Sihtkaitsevööndi veealal on lubatud sõita mootorita ja elektrimootoriga ujuvvahendiga, muu mootoriga ujuvvahendiga on lubatud sõita 01.11-31.03. Jalgratastega ja mootorsõidukitega liiklemine väljaspool selleks ette nähtud teid ja radu on keelatud. Telkimine ja lõkke tegemine on lubatud vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohtades.
AsukohtSaare küla, Noarootsi vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetusKeila-Haapsalu mnt mööda sõites keerata Linnamäelt paremale. 11. kilomeetril keerata Aulepa teeristist vasakule Pürksi poole. Enne Pürksi asulat keerata uuesti vasakule (suunaviit „Lyckholmi muuseum“) ja sõita läbi Saare küla. Tee lõppeb parklaga järve ääres, kust algab õpperada. Rada mööda edasi liikudes jõuategi vaatetorni juurde.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.034856
pikkuskraad: 23.5706278
L-EST 97 x: 6544077 y: 475348