Allikasoo õpperada (2,8 km)

Umbes tunniajalist jalutuskäiku pakkuv vaheldusrikas rada jääajast pärinevate astangute ja lubjarikaste allikaliste soolapikeste vahel.
Telefon+372 454 6880
E-postinfo.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused Kohti ühele suurele või kolmele väikebussile või viiele sõiduautole infotahvli esises parklas
Varustus Rada juhatavad puidust nooleviidad ja sinised värvimärgid puudel. Astangust viib alla trepp. Allikasoos ja nõrglubja allikate juures on vaateplatvormid ja ala tutvustavad infotahvlid, laudrajad aitavad üle liigniiskete soolappide.
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsused Rada asub Viidumäe looduskaitsealal ja kulgeb alla kuni 18m kõrgusest Antsülusjärve astangust, mille jalami mademele on peale jääaega tekkinud lubjarikkad allikasood. Soodsate olude tõttu on kaitsealal kujunenud rikkalik looduslik mitmekesisus ja kohale omane floora. Siin kasvab palju kaitsealuseid soontaimi, sh ka ainult Saaremaal kasvav saaremaa robirohi (Rhinanthus osiliensis). Võimalus tutvuda Viidumäe looduskaitseala keskuses asuva püsiekspositsiooniga.
Lisainfo Samast kohast saavad alguse ka Viidumäe õpperada ja Audaku matkarada.
Piirangud Rada asub Viidumäe looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas
Asukoht Saaremaa vallas, Viidu külas
Kohalesõitmise õpetus Sõita Kuressaare-Kihelkonna-Veere maanteed mööda 12,6 km ja pöörata vasakule Käesla-Karala-Loona maanteele. Sõita edasi 8,9 km kuni viidani, mis suunab paremale Viidumäe looduskaitseala keskusesse. Sõita mööda kruusateed 2,3 km ja seejärel keerata paremale ning sõita kuni jõuate väiksesse parklasse. Parkla juurest saavad alguse kõik kolm Viidumäe looduskaitseala tutvustavat rada.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.297766
pikkuskraad: 22.097812
L-EST 97 x: 6463481 y: 388474