Aru maastikusõiduala

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Kuusalu vallas endises karjääris 1,1 ha suurusel alal, kus on erinevad looduslikud takistused, järsud tõusud ja langused.
Telefon604 7212, Aegviidu külastuskeskus
E-postinfo.aegviidu@rmk.ee
Lahtiolekuajadala kasutamine lubatud 10:00-22:00
Objekti tüüpMaastikusõidurada
Varustus1,1 ha suurusel maastikusõidualal on erinevaid looduslikke atraktiivseid takistusi järskude tõusude ja langustega.
Talvine kasutusjuurdepääsutee lumevaba
Lisainfo
Maastikusõiduala on looduses piiritletud ringpiiriga, mille sees võib igal pool sõita. Maastikusõidualal võib sõita kõikide mootorsõidukitega.
Piirangud
Maastikul sõites ei või juht kahjustada keskkonda maastikusõiduki mootori või teiste seadmete põhjustatud liigse müra, tolmu või heitgaasiga, mida oleks võimalik vältida; pesta maastikusõidukit veekogus ega kaldal lähemal kui 10 meetrit veepiirist; saastada keskkonda kütte- või määrdeainetega ega vahetada maastikusõidukil õli kohas, mis ei ole selleks ette nähtud; kahjustada, risustada või muul viisil saastada liiklemiseks kasutatavat maa-ala; liigelda maastikusõidukiga, millel on keskkonda saastav leke.
AsukohtKuusalu vallas Aru küla karjääris.
Kohalesõitmise õpetusTallinna poolt tulles keerata Peterburi mnt Kahala viaduktilt paremale, sõita 1,8 km ja seejärel keerata järgmisest ristmikust paremale. Sõita 1,4 km, siis keerata vasakule ja sõita veel 800 m, kuni jõuategi Aru küla liivakarjäärini, kus asub maastikusõiduala.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.426111
pikkuskraad: 25.508056
L-EST 97 x: 6588564 y: 585609