RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Aegviidu - Hirvelaane (68 km)

TÄHELEPANU! SEOSES TALLINNA-TARTU MAANTEE KOSE-RISTI - ARDU-VÕÕBU TEELÕIGU EHITUSEGA ON LÄBIMATU MATKATEE LÕIK PAUNKÜLA VEEHOIDLA LÄHISTEL, SILMSI-RÕÕSA PIIRKONNAS.
Nimetatud teelõik jääb matkateel Hiieveski ja Hirvelaane lõkkekohtade vahele.
Soovitame matkateel liikumiseks kasutada alternatiivset marsruuti Ardust Triigini.
Link kaardile
Kakerdaja raba jalgrattaga ületades lükake ratast käekõrval. Laudteel on jalgrattaga sõitmine keelatud!
15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Matkatee III lõik läbib Kõrvemaa maastikukaitseala, mis on loodushoiu objektidega asustatud veidi hõredamalt kui eelmine lõik, kuid looduse poolest kaunis ja huvitav.
Teele jääb ka üks Eesti pikimaid laudteelõike - laudtee üle Kakerdaja raba on üle kolme ja poole kilomeetri pikk.
Peale Kaerdaja raba jääb teele 17 kilomeetrit vaheldumisi matkaradu ja kruusateid läbi Kõrvemaa kuni Paunküla veehoidlani. Peale Paunküla veehoidlat tuleb ületada Tallinn-Tartu maantee ning sealt edasi kulgeb matkatee valdavalt mööda erinevaid teid jõudes lõpuks Raplamaale.
Telefon+372 604 7212
E-postinfo.aegviidu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedKui alustada Aegviidust lühemat retke saab auto jätta Aegviidu külastuskeskuse parklasse.

Teise kohana võib soovitada Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskust, kus olemas suur parkla ja kõik muu matkasellile vajalik viimaste ettevalmistuste tegemiseks.

Pikemaks ajaks auto parkimise vajadusel tasub kaaluda ka teisi eespool loetletud suuremaid asumeid, kus võimalused ja turvalisus ilmselt paremad.

VarustusRada on tähistatud viitade, värvimärkidega puudel (valge-punane-valge) ja kilomeetripostidega. Rajale jäävad peatuskohad ja nende vahemaad:
Telkimisvõimalus Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Lõkkekoht Rajale jäävatel telkimisaladel ja lõkkekohtades
Vesi Tarbevesi rajale jäävatest veekogudest
VaatamisväärsusedValgehobusemägi, Noku talu, Kakerdaja raba, Paunküla veehoidla, Paunküla mäed.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudMatkaraja lõik kuni Paunküla veehoidlani asub Kõrvemaa maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, tel.+372 384 8688).
AsukohtMatkatee III lõik algab Aegviidu külastuskeskusest ning lõpeb Hirvelaane lõkkekohas Raplamaa põhjapiril. Suuremad asusatud punktid Matketee III lõigu läheduses on Ardu, Paunküla ja Kõue.