RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Aegviidu-Oostriku (107 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Aegviidu looduskeskuse õuelt algav matkatee lõik lookleb esimesed 30 kilomeetrit samas jäljes Oandu-Ikla matkateega. Matsimäe oosile tõustes toimub lahknemine matkakodu "Rabav" juures, kus Ähijärve suund keerab otse lõunasse.
Üle Seli raba jõuab rada Simisallu ja sealt edasi Vargamäele ning sealt edasi üle Kodru raba Järva-Madisele. Siin saab mõneks ajaks otsa nö. klassikalises mõistes looduses matkamine, sest rada lookleb risti läbi Järvamaa suures osas mööda teid, mis valdavalt ääristatud põllu- ja heinamaadega.
Suurematest kohtadest jäävad rajale Järva-Madise, Aravete, Järva-Jaani ja Koeru, kus kõikjal võimalik varusid täiendada, tsivilisatsiooni nautida või siis lausa oma retke alustada-lõpetada.
Koeru läbitakse mööda peatänavat ning asulast välja jõudes võetakse suund Norra allikatele. Liigutakse edasi mööda kruusateed Endla looduskaitseala lääneossa.
Telefon604 7212, Aegviidu looduskeskus
E-postaegviidu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedPikaajaliseks parkimiseks parim variant on Aegviidu looduskeskuse ja Simisalu loodusmaja parklad. Paari auto parkimise võimalus olemas ka kõigis matkatee laagripaikades.
VarustusRada on tähistatud viitade ja valge-roheline-valge värvimärgistusega puudel.
Rajale jäävad peatuspaigad ja nende vahemaad:
Lisaks jääb teele veel Kalajärve lõkkekoht
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Vesi Joogivesi Aegviidu looduskeskusest selle lahtiolekuaegadel, Simisalu loodusmaja juures olevast kaevust. Tarbevesi Matsimäe karjäärist, Jägala jõest, Rava järvest.
Matkavõimalus on
PiirangudArvestama peaks Kõrvemaa maastikukaitseala piirangutega. Kogu matkatee ulatuses ei tohiks aga ära unustada, et telkida ja lõket tohib teha vaid selleks ettevalmistatud kohtades.