Piusa jõe ürgoru matkarada (15 km)

Piusa jõe ürgoru matkarajal olev Kelba veski sild on remondis, ajutine jõest üleminek on tähistatud viitadega.
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada algab Vana-Vastseliina linnusevaremete juurest ja kulgeb mööda Piusa jõe ürgorgu Lindora külani Võru-Obinitsa maanteel. Peale kenade paljandite näeb rajal mitut vana veskikohta.
Telefon+372 501 9564
E-postpahni.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedOlemas on parkla Vana-Vastseliina linnusevaremete juures ja lisaks parkimisvõimalus Piiri kõrtsi ees.
VarustusRada on varustatud puidust suunavate viitadega ja vaatamisväärsusi tutvustavate infotahvlitega. Rajal on 2 lõkkekohta, mis on varustatud grillimisrestidega ja kus on võimalik telkida. Kasutada on 2 varjualust koos laua ja pinkidega ja 2 kuivkäimlat.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedPiusa jõe ürgorg, linnusevaremed, Eesti kõrgeim liivakivipaljand Härma Mäemine müür ehk Keldri müür ja mitmed vanad veskikohad.
Marjad-seenedmustikad, seened
Lisainfo Rada asub osaliselt eramaadel. Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Piirangud Matkarada asub Piusa jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaameti Lõuna regioonist (tel. +372 786 8360, e-post louna@keskkonnaamet.ee)
FailidRaja trükis välja antud Riikliku Looduskaitsekeskuse poolt 2003. a. Lae PDF (989 Kb)
AsukohtVastseliina vallas, Võrumaal.
Kohalesõitmise õpetusVõru suunalt tulles sõita umbes 22 km mööda Luhamaa mnt (tee nr 2, E263), mööduda Vastseliinast ja keerata Illi bussipeatuse juurest vasakule. Seejärel sõita mööda asfaltteed 3,1 km, kuni jõuate Piiskopi linnuseni ja Piiri kõrtsini. Sealt algabki matkarada. Linnuse juures on suunaviidad ja rada tutvustav kaart.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.729162
pikkuskraad: 27.361827
L-EST 97 x: 6403587.8 y: 700222.5