Pähni loodusõpperada (1,5 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Pähni loodusõpperajal on 20 huvipunkti. Sissetallatud radu enamasti ei ole ja edasiminekutee tuleb otsida üle muru, läbi märja rohu või läbi metsa minnes. Igas punktis juhatatakse kätte edasine tee. Loe rajajuhiseid igas peatuskohas tähelepanelikult, et mitte eksida.
Rajal on võimalik looduskeskusest saadava juhenduse abil läbida programmi "Õppekäik looduse õpperajal".
Telefon501 9564, Pähni looduskeskus
E-postpahni.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedAuto saab parkida punase maja juures asuvasse parklasse.
VarustusRada algab looduskeskuse juurest ja lõppeb samas kohas. Rajal on 20 huvipunkti. Sissetallatud radu enamasti ei ole ja edasiminekutee tuleb otsida üle muru, läbi märja rohu või läbi metsa minnes. Igas punktis juhatatakse kätte edasine tee. Loe rajajuhiseid igas peatuskohas tähelepanelikult, et mitte eksida.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsuseddendraarium, harivesiliku elupaik, paisjärv
Talvine kasutusRada on osaliselt sisse sõidetud lumesaaniga.
LisainfoRajal on võimalik looduskeskusest saadava juhenduse abil läbida programmi "Õppekäik looduse õpperajal".
AsukohtPähni külas, Varstu vallas Võrumaal.
Kohalesõitmise õpetusVõru-Valga mnt (tee nr 67) 30. kilomeetril keerata Matsi teeristis vasakule (Valga poolt tulles 50. kilomeetril paremale, suunaviit „RMK Pähni looduskeskus 6“). Sõita 6 km, kuni jõuate Pähni külasse. Üle Pähni oja bussipeatuse juures olev kollane maja on Pähni looduskeskus, mille juurest rada alguse saab.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.631807
pikkuskraad: 26.770254
L-EST 97 x: 6391143 y: 665460