Vanajõe oru õpperada (1 km)

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Selles kohas, kus kulgeb rada, on jõgi eriti meeliköitvaid lookeid loonud ja voolab sügaval orus. Rada võimaldab tõusta kord kõrgele kaldale ja siis jälle laskuda, et ületada mõni jõelooge ja kuulatada kiirevoolulise vee vulinat.
Telefon676 7499, Ristna looduskeskus
E-postristna.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla raja alguses lõkkekoha kõrval kuni 5 sõiduautole või 1 suurele bussile.
VarustusRada algab parkla juurest. Pikkus 1 km, lühem ring 0,4 km. Rajal 1 suur infotahvel ja 5 väikest infoalust, lisaks parkla kõrval tahvel, mis tutvustab Tihu maastikukaitseala. Olemas lõkkekoht. Läbitav kuiva jalaga, aeg keskmiselt 0,5 h. Märgistatud puidust nooltega. Rada kulgeb Hiiumaa kõige kaunima jõe kallastel ning selle paiguti 6 m kõrguse oru nõlvapealsetel.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVanajõgi on külmaveeline ja geoloogiliselt väga põnev. Siin avanevad meeliköitvad vaated neljale liivapaljandile. Jõgi voolab kogu ulatuses läbi inimasustuseta soode ja metsade. Vanajõe orus kasvav liigirikas segamets on hea näide sellest, kuidas metsa liigiline koosseis sõltub looduslikest tingimustest. Hiiumaale asustatud euroopa naarits on Vanajõe ääres leidnud endale mõnusa elupaiga.
Marjad-seenedmustikad, seened
PiirangudRada asub Tihu looduskaitsealal. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtEmmaste-Puski tee ääres, Puskilt 3 km Emmaste poole. Objekt nr 32 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusÕpperada algab Puski-Emmaste tee (tee nr 84) äärest. Puskilt 4 km Emmaste poole sõites näitab viit "lõkkekoht" paremale. Rada algabki lõkkekoha juurest.   
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.88593
pikkuskraad: 22.43416
L-EST 97 x: 6528462.7 y: 409719.3