Ninaotsa telkimisala

Hiiumaa, Hiiumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Ninametsa poolsaare tipus asuv telkimisala pakub küll rannavaateid, kuid
liivaranda ei tasu siit otsida. Rand on rohune ja vesi lahesopis madal. See on paik, kus lõket teha ja päikeseloojangut nautida.
Telefon+372 676 7499
E-postinfo.ristna@rmk.ee
Objekti tüüpTelkimisala
ParkimisvõimalusedParkla 20 sõiduautole või 2 suurele bussile. Lisaks on võimalik kasutada parkimiseks endist karjääriala.
VarustusParkla, infoalus, puukuur, kuivkäimla, 4 grillimisrestidega varustatud lõkkekohta, varikatusealune küttekoldega, 3 katusega ja 1 katuseta pinklaud.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
VaatamisväärsusedSeotud Kõrgessaare mõisa ja O. R. L. von Ungern-Sternbergiga, kelle kohta saab täpsemalt lugeda telkimisala infotahvlilt.
Talvine kasutusTee metsaonnini hoitakse lumevaba, lõkkepuud olemas.
AsukohtTelkimisala asub Kõrgessaare aleviku servas Viskoosas, Ninametsa poolsaare tipus. Objekt nr 16 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusKärdla poolt tulles keerata pärast Kõrgessaaret Viskoosasse. Viskoosa bussipeatusest ja tiigist möödudes keerata pärast kahekordseid elumaju paremale (suunaviit „Ninaotsa telkimisala“). Sealt sõita otse, kuni 0,9 km pärast on järgmine suunaviit. Peateelt on telkimisalale 2 km.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.991165
pikkuskraad: 22.438862
L-EST 97 x: 6540176 y: 410263