Sangaste metsapargi õpperada (3,0 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada tutvustab krahv Friedrich Georg Magnus Bergi poolt rajatud metsaparki, kus on esindatud ligi paarsada erinevat puu- ja põõsaliiki.
Telefon+372 676 7122
E-postkiidjarve.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedAutod saab parkida Sangaste lossi juurde.
VarustusRajal metsaparki ja puuliike tutvustavad infostendid, suunaviidad, trepid ja sillad. Rajal asub ka lõkkekoht, kus on kattega lõkkease, pingid, puukuur-varjualune ja käimla.
Telkimisvõimalus lõkkekohta on lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
Vaatamisväärsused Kaitsealune Sangaste mõisa park (ka pärandkultuuri objektiks olev Sangaste metsapark (Jänesepark)) on paljude haruldaste puu-ja põõsaliikidega, silmapaistvate puistute ja puude gruppidega, üle 300-aastaste mändidega. Pargis kasvab Eesti kõrgeim harilik ebatsuuga kõrgusega 42 m. Lisaks on võimalik külastada kuulsat Sangaste lossi.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada paikneb kaitsealuses pargis. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaameti Lõuna regioonist (tel. +372 680 7901– Valga kontor, e-post louna@keskkonnaamet.ee)
AsukohtSangaste lossi taga metsapargis, Sangaste vallas, Valgamaal.
Kohalesõitmise õpetusSangaste-Tõlliste mnt 4. kilomeetril keerata paremale Sangaste lossi juurde, kuhu saab auto parkida. Lossi kõrvalt teisele poole tiike jalutades oletegi õpperaja alguspunktis. Seal on ka raja skeem.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.901650
pikkuskraad: 26.278266
L-EST 97 x: 6420075 y: 635066