Kiidjärve looduskeskus

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Kiidjärve looduskeskus asub Põlvamaal Kiidjärve külas, maalilise Ahja jõe kaldal. Siin püütakse nii noori kui ka vanemaid külastajaid juhatada piirkonna kauni maastiku loodusharulduste juurde nii, et mets ja loodus ise avaksid oma saladused huvitundvale tähelepanelikule vaatlejale. Looduskeskusele on selleks looduse poolt säästlikuks kasutamiseks antud Põlvamaa ülikaunis maastik koos kuulsate taevaskodade, Kiidjärve Kuklaste  kuningriigi, Valgesoo raba ja teiste looduse ning pärandkultuuri aaretega.
Loodusõpe toimub näitlike vahendite abil looduskeskuses, spetsiaalsetel õppe- ja matkaradadel, jagatava info kaudu paberil ja tahvlitel ning ühisürituste ja konkursside kaudu.
Telefon+372 676 7122
E-postkiidjarve.looduskeskus@rmk.ee
Lahtiolekuajad01.09-04.06 K-R 11.00-16.00
05.06-31.08 E-P 10.00-17.00
Objekti tüüpLooduskeskus
Parkimisvõimalusedlooduskeskuse juures
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • tasulised loodusõppeprogrammid
  • teabematerjalid ja info Kiidjärve-Kooraste ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda keskuse väljapaneku ja teabekoguga
  • võimalik korraldada teema- ja õppepäevi Kiidjärve looduskeskuses ja loodusõpperadadel
  • metsa- ja loodusteemalised üritused

Näitused

Telkimisvõimalus Looduskeskuse läheduses Sõnajala lõkkekohas ja Palojärve telkimisalal 12 km kaugusel.
Lõkkekoht on
Invavõimalus Looduskeskuse I korrusel, olemas inva WC
Matkavõimalus Looduskeskuse juurest algavad Roiupalu õpperada (2,5 km) ja Kiidjärve-Taevaskoja-Kiidjärve matkarada (11,8 km). Lähiümbruses Laari metsanduslik õpperada (3,7 km), Valgesoo õpperada (1,9 km), Taevaskodade matkarada (3 km), Kiidjärve kuklasterada (1 km). Looduskeskus jääb RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateele.
VaatamisväärsusedPõlvamaa ülikaunis maastik koos kuulsate taevaskodade, Kiidjärve Kuklaste  kuningriigi, Valgesoo raba ja teiste looduse ning pärandkultuuri aaretega. Kiidjärvel on säilinud ka mõisa-ajalugu: looduskaitse all olev Kiidjärve mõisa park, mõisa ait-kuivati, kunagine Kassi kõrts. Looduskeskuse juurest on vaadeldav Kiidjärve vesiveski (ehitatud 1914.a., eravaldus).
Talvine kasutusaastaringselt avatud
LisainfoPuudub kaardimakse võimalus
PiirangudLooduskeskus asub Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin.
AsukohtKiidjärve küla, Vastse-Kuuste vald, 63604 Põlvamaa.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Põlva-Reola mnt Tartust Põlva suunas. 10 km enne Põlvat keerata Koorvere ristist vasakule Kiidjärve suunas. Sõita 4 km Akste-Häätaru teed mööda (tee nr 18138), 1 km pärast Kiidjärve pargi bussipeatust jääb vasakule suur parkla. See on RMK Kiidjärve looduskeskuse/teabepunkti parkla. Viidad suunavad hoone juurde, mille jõepoolsel küljel asubki Kiidjärve looduskeskus.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.139568
pikkuskraad: 27.019477
L-EST 97 x: 6448282 y: 677791