Kabli looduskeskus

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Looduskeskus asub mereäärses männitukas, Liivi lahe kaldal. Rannikumeri, rannaniidud, vaheldusrikkad metsad, meeliköitvad rabad ning kohalikud looduskaunid paigad iseloomustavad lähiümbrust kõige paremini. Maja lähedal on  Priivitsa lõkkekoht, kus saab lõket teha ja telkida. Samuti on võimalus läbida Kabli looduse õpperada.
NB! Looduskeskuse õuealal on telkimine keelatud! Palume kasutada Priivitsa lõkkekohta!
TelefonKüllike Sisask, teabejuht
5302 0833, 505 8242
E-postkabli.looduskeskus@rmk.ee
Lahtiolekuajad15.05-15.09 E-P 10.00-18.00
16.09-14.05 E-R 11.00-16.00
Objekti tüüpLooduskeskus
ParkimisvõimalusedParklas kohti 10 autole.
Varustus
  • soodusprogrammid üldhariduskoolidele ja lasteaedadele talvel, kevadel ja sügisel
  • tasulised loodusõppeprogrammid 
  • teabematerjalid ja info Pärnumaa ning teiste RMK puhkealade kohta (RMK puhkealade, kaitsealade ja matkaradade rebitavad kaardid on tasulised, hind 0,10 €/tk)
  • võimalik tutvuda ekspositsiooni ja teabekogudega, vaadata loodusfilme
  • metsa- ja loodusteemalised üritused
  • looduskeskuse ruumide rent loodusteemaliste ürituste tarbeks; kuni 3 tundi 13 EUR/tund
  • piirkonda tutvustav püsiekspositsioon, linnuteemaline interaktiivne õppevahend, loodus- ja metsateemalised filmid, raamatud, CD ja DVD, mitmesugused teabekogud, loodushariduslikud programmid ja üritused
Telkimisvõimalus Priivitsa lõkkekohas
Kattega lõkkekoht on
Invavõimalus on
Vesi Joogivee kraan õues (talveks kraan suletakse)
Matkavõimalus Kabli looduse õpperada ja RMK matkatee Kopra tare- Ikla
VaatamisväärsusedKabli looduskeskus asub Liivi lahe kaldal Kabli külas mereäärses männitukas. Looduskeskuse juurest saab alguse Kabli looduse õpperada, millele jääb ka Priivitsa lõkkekoht. Kabli küla on kuulus oma kangete kaptenite- reederite poolest ja seda kinnitavad külaplatsile paigutatud mälestustahvlid ning jaala KAJA, mis on püstitatud siinrannas esimese kaugsõidupurjeka vettelaskmise 150. aastapäevaks.
Talvine kasutusaastaringselt avatud
LisainfoTelkimisvõimalus ja kattega lõkkekoht on Priivitsa lõkkekohas. Matkavõimalus on Kabli looduse õpperajal ja RMK matkatee lõigul Kopra tare – Ikla (74 km).
Looduskeskuse püsiekspositsioon tutvustab  Pärnumaa lõunaosa, Põhja-Liivimaa ainulaadset ja kaunist loodust: metsa, raba, rannaniitu, lindude rännet ja metsade majandamist. Ekspositsioon koosneb fotopannoodest, pöörlevatest silindritest ja liigutatavatest prismadest, mille peal olevatel loodusfotodel on rääkida oma lugu, saatjaks audio-videotehnilised lahendused loodushäältega.
Kabli Linnuaabits on interaktiivne rakendus puutetundlikul ekraanil, mille abil saab tutvuda 60 erineva linnuga, proovida pusle kokkupanemist ning linnunimede äraarvamist sõnamängus.
AsukohtKabli, Häädemeeste vald, 86002 Pärnumaa.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda vana Pärnu-Riia mnt Kabli suunas. Pärast Priivitsa oja keerata Orajõe metskonna bussipeatuse juurest paremale (viit "Kabli looduskeskus"). 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.019223
pikkuskraad: 24.450443
L-EST 97 x: 6430965.3 y: 526624.4