Laiksaare loodusrada (2 km)

Pärnumaa, Pärnumaa puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada kulgeb liigirikkas ja vaheldust pakkuvas Rannametsa jõe lammimetsas, selle eesmärgiks on tutvustada Eestis harvaesinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Umbes raja keskel on metsaonn, kus on hea võimalus puhata ja linnulaulu kuulata.
Telefon505 8242, Kabli looduskeskus
E-postkabli.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedmetskonna kontori parkla 10 autole
VarustusRaja alguses on infostend raja kaardiga ja kuivkäimla. Rajale jääb 3 purret, mitmeid huvipunkte ja Laiksaare metsaonn koos lõkkekohaga.
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus lisaks RMK matkatee Kopra tare- Ikla
Ööbimisvõimalus on
VaatamisväärsusedRaja eesmärgiks on tutvustada Eestis vähe esinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Rada läbides tuleb ületada kolm purret ja mahalangenud puid ning ronida mööda jõekallast. Linnuhuvilist matkajat  üllatab suleliste liigirikkus.
Marjad-seenedseened
Talvine kasutusrajal lumetõrjet ei teostata, metsaonnis lõkkepuud olemas
LisainfoLähedal asub looduskaitsealune Laiksaare männik. Matka võimalus on RMK matkatee lõigul Kopra tare – Ikla (74 km). Laiksaare metsaonn on heaks peatuspaigaks ja ka ööbimiseks matkateelistele. Vett saab Laiksaare metskonna õuealal olevast kraanist.
AsukohtPärnu maakond, Saarde vald, Laiksaare küla. Rada saab alguse RMK Pärnumaa metskonna kontorihoone juurest.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Häädemeeste-Tõitoja teed. Enne Tali risti ja Laiksaare küla jääb vasakule RMK Pärnumaa metskonna kontorihoone. Tee ääres suunab viit Laiksaare loodusõpperajale. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.092800
pikkuskraad: 24.681199
L-EST 97 x: 6439275 y: 540176