Kotka matkarada (8 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Kotka matkarada tutvustab madal- ja siirdesood ning liivaseid vallseljakuid. Vaatamisväärsusteks on Peipsi järve taganemisel tekkinud kõrged metsased liivaseljandikud ning Rüütli raba salapärased soosaared, mis on tekkinud jääaja lõpus kuhjunud setetest. Üleminek liivaseljandikelt sooks on järsk ning selline maastikumuutus pakub matkajale meeldivat vaheldust.
Telefon339 3833, Kauksi teabepunkt
E-postkauksi.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedMatkaraja alguses parkla 10-15 autole
VarustusMatkarajal on 3 lõkkekohta, 5 kuivkäimlat, 5 katuseaga pingikomplekti, 2 metsaonni, vaatetorn kõrgendikul. Rada on tähistatud puudel valge-sinise märgistusega ja piktogrammidega punakaspruunidel postidel.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedErinevad metsa kasvukohatüübid, mandrijää sulamisel tekkinud liivaseljandikud, lagesoo taimestik, soosaared, laugas, „rahaauk“
Marjad-seenedJõhvikad, pohlad, mustikad, riisikad
Talvine kasutusAuto võimalik jätta Iisaku surnuaia kõrval olevasse parkimistasku.
Rada on võimalik läbi suuskadel ja räätsadel.
Lisainfo Alliku küla ääres. 8 km pikkusest rajast võib läbida ka lühemat lõiku Rüütli rabas (1,5 km). Matkarada tähistatud sini valge värviga puudel.
PiirangudTulenevalt kehtivast kaitsekorralduskavast, väljaspool teid ja radu mootrosõidukiga liiklemini keelatud,  lõkke tegemine lubatud ainult spetsiaalselt ettevalmistatud lõkkekohas tuletegemist lubaval ajal.
Seotud linkhttp://loodus.keskkonnainfo.ee/w5/ind...
AsukohtIisaku vald Iisaku alev, puhkeala kaardil objekt nr 7.
Kohalesõitmise õpetusIisaku alevist keerata Tudulinna peale, sealt sõita teise kilomeetripostini. 50 meetrit peale kilomeetriposti keerab tee vasakule. Seda mööda sõita 1,5 km liivakarjäärini, kus asub parkla. PS! Parklasse pääseb ka suure bussiga!
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.101899
pikkuskraad: 27.303374
L-EST 97 x: 6556126 y: 689217