Luite matkarada (4,4 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Matkarada lookleb paraleelselt luitega Rannapungerja jõe suudmesse ja tagasi, läbides oma teekonnal Kauksi telkimisala.
Telefon339 3833, Kauksi külastuskeskus
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedKauksi looduskeskuse juures
VarustusRada on tähistatud ristkülikukujuliste värvidega puudel (kollane) ja kollaste RMK lintidega puude ümber, vaateplatvorm. Matkarada läbib Kauksi telkimisala.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedLuiteahelik (liikuvad luited) ja sellel kasvav taimestik, erineva vanuse ja kujuga luitetammed, Rannapungerja jõgi
Marjad-seenedMustikad, maasikad
Talvine kasutusRada on läbitav suuskade ja räätsadega
Lisainfo
Rada saab alguse RMK Kauksi looduskeskuse juurest ja kulgeb mööda Peipsi järve rannikut Rannapungerja jõe suudmeni. Rada on läbitav ka 4,4-kilomeetrise ringina, kui rada alustada Kauksi telkimisalalt.
Piirangud
Kaldakaitsevöönd 200m, väljaspool teid ja radu mootrosõidukiga liiklemini keelatud, lõkke tegemine lubatud ainult spetsiaalses ettevalmistatud lõkkekohas tuletegemist lubaval ajal
Seotud linkhttp://loodus.keskkonnainfo.ee/w5/ind...
AsukohtIisaku vald, Kauksi küla, puhkeala kaardil objekt nr 18.
Kohalesõitmise õpetusSõita 47 km mööda Jõhvi-Tartu mnt. Kauksi bussijaama juurest keerata vasakule (viit "RMK Kauksi looduskeskus"). Sõita 600 m edasi, kuni paremal pool tee ääres näete Kauksi looduskeskust. Rada algab looduskeskuse õuelt.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.992054
pikkuskraad: 27.226644
L-EST 97 x: 6543691 y: 685414