Rüütli lõkkekoht

TÄHELEPANU! EESTI METSADES ON SUUR TULEOHT! Suure tuleohuga ajal on keelatud igasugune lahtise tule tegemine, sealhulgas ka metsas suitsetamine ja grilliseadmete kasutamine. Lõkke tegemine on keelatud ka kõigil RMK poolt ettevalmistatud lõkkekohtadel.
Rüütli lõkkekoht asub Muraka looduskaitsealal, mille mitmekesine maastik on elupaigaks paljudele haruldastele looma-, linnu-, seene- ja taimeliikidele. Läbirändel peatuvad siin haned ja luiged. Mõnikord võib näha lendamas kalju- ja kalakotkast ning rabapistrikku. Varakevadel mängivad tedred külmunud soopinnal pulmamängu ja rebaste rajad viivad saarelt saarele. Orhideedest kasvavad Rüütli soos kahkjaspunane sõrmkäpp, vööthuul-sõrmkäpp ja kuradikäpp.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla 10 sõiduautole
Varustus2 kaetud lõkkeaset grillrestiga, metsaonn, puukuur, katusealusega laud, infostend, vaatetorn, kuivkäimla
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 4 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevesi soolaukast
Matkavõimalus Kotka matkarada
VaatamisväärsusedErinevad metsa kasvukohatüübid, Peipsi järve taganemisel tekkinud liivaseljandikud, lagesoo taimestik, soosaared, laugas, “rahaauk", Rüütli raba
Marjad-seenedJõhvikad
Lisainfo Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Piirangud Lõkkekoht asub Muraka looduskaitsealal, tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, +372 332 4401).   
AsukohtAlutaguse vald, Ida-Virumaa
Objekt nr 10 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusJõhvi-Tartu mnt 36. kilomeetril pöörata pärast Iisaku alevikku paremale (viit „Kotka matkarada“) ja sõita 1,2 km otse, kuni jõuate teeristile, kust keerata vasakule liivaseljandikule viivale teele (viidad tee ääres). 2 km pärast jõuate parklani, kuhu tuleb jätta auto ja minna otse umbes 800 m mööda teed lõkkekohani, mis asub soosaarel. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.059358
pikkuskraad: 27.255004
L-EST 97 x: 6551316 y: 686623