Kurtna matkarajad (4,5 - 5,5 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Asub Kurtna maastikukaitsealal ja saab alguse Martiska järve äärest lõkkekoha parklast. Matkarada muudab unikaalseks järvede tihe paiknemine maastikul ning võimalus matka käigus tutvuda väga erinevate järvetüüpidega, saada osa ka siinsest rabailust ning reljeefi ja taimkatte suurest mosaiiksusest.
Telefon339 3833, Kauksi külastuskeskus
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkimisvõimalus Martiska järve ääres asuvas parklas ~5 sõiduautot
VarustusRadadel on kokku 12 huvipunkti, 1 lõkkekoht, kaart, 2 kuivkäimlat, osaline laudtee.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKurtna järvistu erinevad pinnavormid ja metsa kasvutüübid, Pannjärve liivakarjäär.
Marjad-seenedMustikad, metsmaasikad, kukeseened, riisikad
Talvine kasutusRada võimalik läbida suuskadel ja räätsadel. Auto tuleb jätta Pannjärve tervisespordikeskuse juurde
LisainfoKurtna maastikukaitsealal loodi 1987a suurus on 2557 ha kaitsmaks Kurtna järvestiku järvi ja Kurtna mõhnastikku.
Rada läbib 11 järve kallast, ujumise ja kalastamise võimalused.
PiirangudTulenevad kaitsekorralduskavast, väljaspool teid ja radu mootrosõidukiga liiklemini keelatud, lõkke tegemisel kasuta ainult spetsiaalselt ettevalmistatud lõkkekohta tuletegemist lubaval ajal
Seotud linkhttp://loodus.keskkonnainfo.ee/w5/ind...
AsukohtIlluka vald Kurtna järvistu, puhkeala kaardil objekt nr 1.
Kohalesõitmise õpetusJõhvi-Vasknarva maantee ca 8 -ndal kilomeetril, peale “Pannjärve risti“ bussipeatust, keera ringristmikul, kolmandalt väljasõidult, Alutaguse Puhke-ja Spordikeskuse suunas. Sõida 4,2 km ja peale Alutaguse Puhke-ja Spordikeskust keera vasakule. Sõida otse 3,3 km Martiska järve ja Suurjärve ristini, keera vasakule Martiska lõkkekoha poole,  Kurtna matkaradade alguspunkti. Kõikidel kaitsealale jäävatel  ristmikel on RMK logodega suunaviidad!