Seljamäe loodusrada (7 km)

Hea matkaja!
Seljamäe õppematkaraja rekonstrueerimistöödega plaanime jõuda lõpusirgele 2018. aasta kevadel. Viivitus on tingitud Tudu soostikus läbiviidavate taastamistöödega, mis tähendab vanade kuivenduskraavide sulgemist ja liigse puistu raiet. Nii taastamis- kui õpperaja uuendustööd toimuvad SA Eestimaa Looduse Fond juhitava projekti "Soode kaitse ja taastamine" raames koostöös RMK ja Keskkonnaametiga. Projekti tegevusi rahastavad LIFE-programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Täpsem teave: soo.elfond.ee, kontakt: Jüri-Ott Salm, e-mail: jott@elfond.ee
Õpperada tutvustab Seljamäge, palumännikut, siirdesood, Põdraallikaid ja avab ilusaid vaateid loodusele. Matkalistele on rajatud lõkkekoht ja paviljon, et puhata jalga ja valmistada toitu.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkimistaskud 15-20 autole
VarustusPunasoo ja Järvesoo vahel asuv parkla, puhkepaviljon ja lõkkeplats. Rajal 2 kaetud lõkkekohta, 7 huvipunkti, 2 paviljoni
Telkimisvõimalus Matkaraja lõkkekoha juures
Vesi Tarbevesi ojast
Matkavõimalus Jalgsi, rada ringikujuline
VaatamisväärsusedSeljamägi, palumännik, siirdesoo, Põdraallikad
Marjad-seenedMustikad, metsmaasikad, kukeseened, riisikad
Talvine kasutusLumetõrjet teostatakse matkaraja alguses oleva parkla ja lõkkekohani.
PiirangudRada asub Tudusoo looduskaitsealal,
tutvu külastusele kehtivate piirangutega. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist info@keskkonnaamet.ee, +372 332 4401.
AsukohtVinni vald, Lääne-Virumaa
Objekt nr 22 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Rakvere-Rannapungerja mnt ja keerata 800 m enne Tudu alevit paremale (viit „Seljamäe matkarada“). Sõita 5 km edasi, kuni jõuate paviljoni ja lõkkeplatsiga parklani, mis on vasakut kätt. Matkarada saab alguse kohe parkla vastast.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.179500
pikkuskraad: 26.758219
L-EST 97 x: 6563352 y: 657655