Aidu-Nõmme lõkkekoht

15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Asub noores männimetsas, veega täitunud kõrgete kallastega, kaeveala kaldal, mis meenutab järve.
Telefon+372 5681 5722
E-postinfo.kauksi@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedOlemas
VarustusKaetud lõkkease, katusega laud pink, laavu, kuivkäimla, puukuur, infotahvel
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht Kaetud lõkkease
Matkavõimalus RMK Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkatee
VaatamisväärsusedAidu karjäär on üks omanäolisemaid tehismaastikke, mis leiab aina rohkem taaskasutust, nii turismi kui sporditegevuste näol. Lahtine kaevandus lõpetas töö 2012. aastal varude ammendumise tõttu. Pärast karjääri sulgemist hakkasid sissesõiduteed ja kaevealad veega täituma. Nii tekkis keset kivikõrbe Eesti oma helesinine laguun. Kattekivimid karbonaatsed kivimid ja lubjakivi lahustuvad osaliselt vees ning hakkab moodustuma kips. Kipsikristallidelt peegelduv vesi põhjustabki kauni helesinise värvuse.
Lisainfo
Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtAidu, Ida-Virumaa
Kohalesõitmise õpetusTallinn-Narva maanteelt keerata Kohtla-Järvele ja liikuda edasi Kohtla Nõmmele, kust tuleb Eesti Kaevandusmuuseomi juurest sõita vasakule ümber muuseumi territooriumi mööda asfalteeritud karjääri teed Maidla suunas ca 2,5 km, kuni tee otsani, kust suunab vasakule viit Aidu- Nõmme lõkkekoht. Kruusa teed mööda liikudes c 830m, pärast järsku tõusu ja laskumist jõuategi lõkkekohani.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.335669
pikkuskraad: 27.144696
L-EST 97 x: 6581702.1 y: 678914.6