Mäe loodusmaja

Mäe loodusmaja asub RMK Räpina-Värska puhkealal Setumaal, otse Lämmijärve kaldal. Loodusmaja asub vanal talukohal, mis rajati 1890-ndatel ning millest siiani on säilinud ait ja elumaja. Oma nime on Mäe saanud sellest, et maja asus kunagises Räpina metskonna Mäe vahtkonnas. Loodusmaja hoonetes tutvustatakse pärandkultuuri – setude elu-olu läbi aegade, metsaskäiku ja metsatööriistasid, kalalkäiku ja kalapüügivahendeid, saunaskäiku ja saunakombeid, Lämmijärve elustikku ja kalu ning igaüheõiguse võimalusi riigimetsas. Loodusmajja on oodatud loodushuvilised seltskonnad, kes hindavad vaikust ja privaatsust. Mäe loodusmaja programmivalik annab võimaluse omandada uusi teadmisi ja oskusi.
Telefon676 7532
E-postpuhkus@rmk.ee
LahtiolekuajadVastavalt tellimisele. Broneerimine tööpäeviti:  E-N 10.00-17.00; R 10.00-16.00
Objekti tüüpLoodusmaja
Parkimisvõimalusedparkla 10 autole
Varustus
 • tasulised loodusõppeprogrammid ja -matkad
 • võimalik rentida maju seminaride, nõupidamiste ja loodusteemaliste ürituste korraldamiseks
 • info Räpina-Värska ja teiste RMK puhkealade ning ümberkaudsete loodusväärtuste kohta
Majade kasutamine
Klientide saabumise arvestuslik aeg on kell 16.00, lahkumise arvestuslik aeg on kell 12.00.

Väikeses majas on 6 kohta (3 kohalised toad). Majutus teisel korrusel, olemas voodivarustus, dušš, wc, elektriküte. Majas on kaminaruum, TV, videomakk, teabekogu, täisvarustusega köök (külmkapp, elektripliit, kohviautomaat, valamu, toidunõud).

Suures majas on 12 kohta (4 kahekohalist ja 1 neljakohaline tuba). Majutus teisel korrusel, olemas voodivarustus, dušš, 3 wc-d ja kaminaruum, mida on võimalik kasutada ka seminariruumina (tahvel, grafo- ja dataprojektor, TV, DVD-mängija, teabekogu). Majas on puuküttega saun, pesemisruum ja riietusruum. Täisvarustusega köök (elektripliit, nõudepesumasin, külmkapp, mikrolaineahi, kohviautomaat, toidunõud).

Suitsusaun, mis asub otse järve kaldal, mahutab korraga kuni 8 inimest. Talvisel ajal, kui külma on üle -10 kraadi, sauna kasutada ei ole võimalik.

Majade vahetus läheduses on lõkkekoht, grillimiskohad, suitsuahi, lauad-pingid, kuivkäimla, pallimänguplats.

Paadi ja kalapüügivahendite laenutus ainult loodusmaja klientidele: sõudepaat, kalapüügivarustus (õng, kast, kahv jms). Võimalus laenutada mänge (petanque, mylkky).

Toitlustamine ettetellimisel gruppidele alates kümnest inimesest.

Loodusmaja mahutavuse (6 + 12 kohta) ületamise korral telkimisvõimalus, maksimaalne lubatav telkide arv kuni 5 telki. Telkimisvõimalus loodusmaja territooriumil kuulub ainult loodusmaja kasutusõiguse juurde.
Hind
 • Väikese maja kasutamine kuni 6 inimesele - 115 € ööpäev
 • Suure maja kasutamine 12 inimesele - 295 € ööpäev
 • Suure maja kaminaruumi rent 8 tundi - 160 €
 • Suure maja kaminaruumi rent 8 tundi koos sauna kasutamisega 2 tundi - 190 €
 • Suitsusauna kasutamine 2 tundi -110 €
 • Dataprojektori kasutamine - 10 € tund või 40 € päev
 • Sõudepaadi laenutus - 5 € tund või 30 € päev
 • Lemmikloom 5 € ööpäev
 • Üle loodusmaja mahutavuse loodusmajas üritusel viibimine (suur maja - kuni 8 inimest, väike maja – kuni 5 inimest) 10 € inimene
 • Üle loodusmaja mahutavuse loodusmajas lisamadratsil ööbimine koos voodipesu kasutamisega ( kuni 4 inimest)  13 € inimene 
 • Telkimine 5 €/inimene

Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvKahes majas on ööbimiskohti kokku 18 inimesele
VaatamisväärsusedLoodushuvilistele pakub kindlasti huvi Mustoja maastikukaitseala, kus leidub haruldasi taimi (mitut liiki käpalisi) ja võib kohata Euroopa suurimat kanalist metsist. Elamusi pakub ca 25 km kaugusel asuv Meenikunno maastikukaitseala, millest peaaegu poole moodustab raba, kus leidub erinevaid kaitsealuseid taimi ning pesitsevad sookurg, väikekoovitaja, suurkoovitaja ja hallõgija.
Ümbruskonnast leiab mitmeid huvitavaid puhkekohti ja matkahuvilistele on ette valmistatud omal käel läbimiseks järgmised matkarajad: Meenikunno matkarada, Õrsava matkarada, Lõunalaagri matkarada.
Marjad-seenedmustikad, pohlad,seened
Talvine kasutusEttetellimisel aastaringselt avatud
LisainfoLoodusmajja tulles palume kaasa võtta vahetusjalanõud.
Kalastusinfot saab Keskkonnaametist telefonil 799 0904 või 5302 6559.

AsukohtMikitamäe vald, Põlvamaa.
Kohalesõitmise õpetusSõita Räpinast 16 km Värska poole Mikitamäele. Bussijaama juurest keerata vasakule, silt näitab "RMK Mäe loodusmaja 3,5 km". Edasi sõita otse järve äärde, juhindudes veel kahest suunaviidast. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.014089
pikkuskraad: 27.598731
L-EST 97 x: 6436009 y: 712617