Valgjärve lõkkekoht

TÄHELEPANU! IGASUGUSE LAHTISE TULE TEGEMISE KEELD, SEALHULGAS KA METSAS SUITSETAMINE JA GRILLISEADMETE KASUTAMINE, KEHTIB JÄTKUVALT JÕGEVAMAAL! Ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. Alates 7. juulist jääb suure tuleohuga piirkonnaks Eestis vaid Jõgevamaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Lõkkekoht asub Nohipalus Valgjärve ääres, mis on Eesti kõige läbipaistvama veega järv. Järve kaldad ja põhi on pea-aegu kõikjal liivane. Hea koht ujumiseks ja puhkuseks männimetsas ning marjade-seente korjamiseks.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla 5-6 autole.
VarustusKaetud lõkkease grillrestiga, infomaja, puukuur, kuivkäimla, parkla
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 4 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Vesi Tarbevett saab järvest.
Matkavõimalus Lõkkekohast möödub RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
Marjad-seenedMustikad, pohlad, seened
Talvine kasutusAastaringselt kasutatav
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudLõkkekoht asub Meenikunno maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 799 0900, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtNohipalu küla, Räpina vald, Põlvamaa. Objekt nr 22 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita Räpinast 15 km Võru poole ja keerata vasakule Värska suunas. Sealt 3,8 km pärast keerata paremale Meenikunno maastikukaitseala suunas ning sõita 3,6 km, kuni viit „Valgjärve lõkkekoht“ osutab teelahkmel vasakule. Sõita veel umbes 100 m ja jõuategi lõkkekohta. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.943018
pikkuskraad: 27.348413
L-EST 97 x: 6427337 y: 698236