Õisu matkarada (2,5 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Matkarada asub Õisu mõisa südamest veidi põhja pool kauni Vidava oja kaldal. Avarast parklast juhatab infotahvel huvilise läbi väravate mitmekesisele ja väikest füüsilist pingutust nõudvale rajale. Rada on täies ulatuses kaetud hakkpuiduga ning järskudel oja kallastel on nii piirded, trepid kui vaateplatvormid. Teispool ojakallast saab massiivse katusealuse all nosida kaasvõetud toidumoona. Kärestikuline oja pakub silmailu ja rahustavat veevulinat igal aastaajal. Tähelepanelik vaatleja leiab ühelt paljandilt ka veekandja neitsi piirjooned. Õisu jõeorgu kutsutakse ka Mulgimaa Taevaskojaks.
Telefon+372 435 7164
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedParkla 1 bussile, kolmele autole.
VarustusRada on täies ulatused kaetud hakkpuiduga, mitmed trepid, pingid, kolm vaateplatvormi, katusealune, kaks silda.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKõpu jõe ürgorg ja liivakivi paljand
Lisainfo
Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega
Piirangud
Matkarada asub Õisu maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (Viljandi kontor tel. +372 435 5610, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtRaja algus asub Viljandi maakonnas Õisu alevikus.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.20189
pikkuskraad: 25.54710
L-EST 97 x: 6452269.9 y: 590957.8