Teringi õpperada (4,5 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Laudtee osad rajalõigud on halvas seisukorras. Õpperada on suletud. Raja läbimine omal vastutusel.
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
4,5 km pikkune ringikujuline õpperada on ideaalne jalutamiseks inimesele, kellel ei ole spetsiaalset matkariietust. Libisemisvastase võrguga kaetud laudtee ja turvaline hakkpuidurada juhatavad loodushuvilise üle mitmete rabasaarte ning raja infotahvlid annavad põhjaliku ülevaate nii metsaelanikest kui rabakooslusest. Raja ääres on võimalik alates juulist maitsta murakaid, kukemarju, mustikaid, sinikaid, pohli ja jõhvikaid. Peale tervislikku kõhutäit saab karastava supluse teha pruuniveelises Alatsi järves.
Telefon+372 435 7164
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
VarustusRaja alguses olevas parklas on infotahvel, katusealusega lõkkekoht ning ruumi telkimiseks. Rajal on hulgaliselt infotahvleid, puhkekohti ning ujumisplatvorm Alatsi järve ääres. Teabepunktis saadaval raja kaart.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRingikujuline laudtee läbib erinevate metsakooslustega rabasaari, kidurate mändidega kaetud raba ja Alatsi laukajärve, kus saab ka ujuda. Mitmekesine taimestik.
Marjad-seenedmurakad, mustikad, pohlad
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Lõkkekohas küttepuud olemas.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtViljandimaal, Lilli külast 1,5 km kaugusel.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Valga-Uulu mnt ja keerata pärast Karksi-Nuia linna silti (Valga poolt tulles) vasakule (suunaviit "Lilli 12 km"). Pärnu poolt tulles sõita otse läbi Karksi-Nuia linna Valga poole, kuni enne linna piiri näitab suunaviit "Lilli 12 km". Sõita Lilli küla keskele, kust näitab suunaviit vasakule "Teringi maastikukaitseala 1,5 km". Õpperada algab teeäärsest parklast. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.982800
pikkuskraad: 25.558283
L-EST 97 x: 6427890 y: 592182