Ruhijärve lõkkekohad

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 19.04.2018 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Suvisel ajal on Ruhijärv vesiroosidega paradiis. Liivased kaldad kutsuvad ka puhkajaid veemõnusid nautima. Meie lõkkekohad asuvad rahva poolt ristitud Tammeninas, kus tammed kasvavad mitmekaupa koos nagu suured põõsad ja nii mõnigi on „ninapidi“ kokku kasvanud. Koht sobib nii kalameestele, kes paadiga järvele soovivad minna kui ka matkaseltskonnale, kes vee ääres ööbimist plaanib. Kindlasti tasuks varuda aga kannatust, sest ka putukatele meeldib selles looduskaunis kohas.
Telefon+372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedKohti 8 autole.
VarustusEsimeses lõkkekohas parkla, lahtine lõkkease pinkidega, puude varjualune, laud-pingid, paadisild, infotahvel, sobib kalameestele paatide vettelaskmiseks. Teine lõkkekoht asub 100 meetrit eemal. Parkimistaskud, 1 kaetud lõkkekoht, laud-pingid-katusealune, käimla, puude varjualune, pontoonidel redeliga purre.
Telkimisvõimalus II lõkkekohas lubatud paigaldada kuni 3 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht 1 lahtine lõkkease grillrestiga, 1 kaetud lõkkease grillrestiga
VaatamisväärsusedSobiv koht nii kalastajatele kui ujujatele.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtAsub järve Karksi-Nuia-Lilli mnt poolsel kaldapealsel. Objekt nr 28 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Valga-Uulu mnt ja keerata pärast Karksi-Nuia linna silti (Valga poolt tulles) vasakule (suunaviit "Lilli 12 km"). Pärnu poolt tulles sõita otse läbi Karksi-Nuia linna Valga poole, kuni enne linna piiri näitab suunaviit "Lilli 12 km". Sõita viida suunas 9 km kuni paremale näitava suunaviidani "RMK Ruhijärve lõkkekoht 1,6 km". Sõita otse, kuni jõuate järveni, kus on parklad ja kaks lõkkekohta. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.020001
pikkuskraad: 25.513365
L-EST 97 x: 6431971 y: 589432