Lõhavere lõkkekohad

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Seoses projekti „Lights On!/Saagu valgus!“ raames teostatavate rekonstrueerimistöödega on Lõhavere lõkkekohad suletud.
Linnuse külastamine on raskendatud parkla ja teeradade rekonstrueerimise tõttu!
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 19.04.2018 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Lõkkekohad ja nende ümbrus sobib nii üksikule uitajale, kui ka suuremale seltskonnale. Muistse linnamäe avarus pakub võimalusi seltskondlike mängude ja võistluste korraldamiseks. Joogivesi peab endal kaasas olema, kuid silmad saab unest puhtaks pesta mõnekümne meetri kaugusel metsaraja alguses voolavas ojas. Seltskond, kellel peab lõkke ääres istumise ajal auto käeulatuses olema, saab kasutada parklas olevat lõkkekohta ja katusealust.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParklas kohti 20 autole, 3 bussile.
VarustusParklas asub kaetud lõkkease, avar varjualune, infotahvel, käimla. Linnamäe ümbruses on üks kaetud lõkkease, kaks laud-pingid-katusealust. Linnamäele viib kaks treppi, 60 meetrine laudtee juhatab matkaja üle oja tähistamata metsarajale. 
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga.
VaatamisväärsusedAinus muinaslinnus, mis on seostatav konkreetse ajaloolise isikuga. Selleks on Põhja-Sakala vanem Lembitu, kes langes 21. septembril 1217 Madisepäeva lahingus. Lõhavere linnus oli kasutusel 13. sajandi alguses. Linnamäe lähedal asub Madisepäeva lahingut tähistav muistse vabadusvõitluse monument.
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Lõkkekohas küttepuud olemas.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Hea külastaja!
Linnusele on ehitatud suvelavastuse "LEMBITU - kuningas ilma kuningriigita" tarbeks LAVA. See jääb linnusele 2018. aasta augusti lõpuni.
Etendused on plaanis ka augustis 2018.
Laval ronimine on külastaja enda vastutusel!
AsukohtViljandi maakonnas Suure-Jaani ja Olustvere vahelise mnt 3. kilomeetrilt mõnisada meetrit eemal. Objekt nr 16 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas. Sõita 6,8 km kuni Suure-Jaani ristmikuni, kus paremale näitab suunaviit „Lõhavere linnamägi 2 km“. Sõita umbes 2 km läbi Kõidama küla ja keerata vasakule, kuhu näitab suunaviit „Lõhavere linnamägi“. Sõita veel umbes 1,1 km, kuni jõuategi kohale.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.549408
pikkuskraad: 25.513843
L-EST 97 x: 6490921 y: 588129