Lõhavere lõkkekohad

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Hea külastaja:
Oleme Suure-Jaani vallavalitsusele andnud kasutada Lõhavere linnamäe, Madisepäeva lahingu 800. aastapäeva raames
suvelavastuse "LEMBITU - kuningas ilma kuningriigita" korraldamiseks. Ala on täielikult suletud etenduste päevadel 17-20.08, proovide perioodil 01.08-16.08 ja ala koristamise ajal 21-23.08 on ala kasutamine lubatud.
Palume mõistvat suhtumist!
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Lõkkekohad ja nende ümbrus sobib nii üksikule uitajale, kui ka suuremale seltskonnale. Muistse linnamäe avarus pakub võimalusi seltskondlike mängude ja võistluste korraldamiseks. Joogivesi peab endal kaasas olema, kuid silmad saab unest puhtaks pesta mõnekümne meetri kaugusel metsaraja alguses voolavas ojas. Seltskond, kellel peab lõkke ääres istumise ajal auto käeulatuses olema, saab kasutada parklas olevat lõkkekohta ja katusealust.
Telefon +372 435 7164
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
Parkimisvõimalusedkohti 20 autole, 3-le bussile
VarustusParklas asub kaetud lõkkekoht, avar varjualune, infotahvel, käimla. Linnamäe ümbruses on üks kaetud lõkkekoht, kaks laud-pingid-katusealust. Linnamäele viib kaks treppi, 60 meetrine laudtee juhatab matkaja üle oja tähistamata metsarajale. 
Telkimisvõimalus lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht on
VaatamisväärsusedAinus muinaslinnus, mis on seostatav konkreetse ajaloolise isikuga. Selleks on Põhja-Sakala vanem Lembitu, kes langes 21. septembril 1217 Madisepäeva lahingus. Lõhavere linnus oli kasutusel 13. sajandi alguses. Linnamäe lähedal asub Madisepäeva lahingut tähistav muistse vabadusvõitluse monument.
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Lõkkekohas küttepuud olemas.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtViljandi maakonnas Suure-Jaani ja Olustvere vahelise mnt 3. kilomeetrilt mõnisada meetrit eemal.
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas. Sõita 6,8 km kuni Suure-Jaani ristmikuni, kus paremale näitab suunaviit „Lõhavere linnamägi 2 km“. Sõita umbes 2 km läbi Kõidama küla ja keerata vasakule, kuhu näitab suunaviit „Lõhavere linnamägi“. Sõita veel umbes 1,1 km, kuni jõuategi kohale.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.549408
pikkuskraad: 25.513843
L-EST 97 x: 6490921 y: 588129