Saeveski metsaonn

Järvamaa, Sakala puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Metsaonn on suur ja avar kahekorruseline maja ning sobib ka suuremale matkaseltskonnale. Mugavusi ei maksa onnist oodata, kuid jõeäärne metsavaikus kompenseerib nii elektri kui joogivee puudumise.
Telefon+372 435 7164
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpMetsaonn
Parkimisvõimalusedkohti 6 autole
VarustusPuukuur, lõkkekoht, parkla. Majas on ahi koos pliidiga ja esmase toiduvalmistamise inventariga. Teisel korrusel on magamislavatsid. Maja mahutab kuni 20 inimest. 
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arvkuni 20 inimest
VaatamisväärsusedMetsaonnist on võimalik minna matkama nii Saarjõe õpperajale kui Sakala tee matkarajale.
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Lõkkekohas küttepuud olemas.
LisainfoMetsaonn on looduses liikujatele kasutamiseks tasuta, järgi palun igaüheõiguse põhimõtteid.
AsukohtJärva maakonnas, Tõrvaaugult 5 km kaugusel Saarjõe kaitsealal.
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas ja sõita 11,3 km, kuni paremale näitab suunaviit "Jälevere 4 km". Sõita 9 km Jäleverest otse läbi Tõrvaaugu küla keskele, kust näitab suunaviit vasakule "Türi 23 km". Edasi sõita Türi suunas 2,6 km kuni Rassi bussipeatuseni, kust näitab suunaviit vasakule "Saeveski metsaonn". Sõita viidatud suunas umbes 4,4 km, seejärel pöörata paremale (viit „Saeveski metsaonn“). Sõita umbes 400 m üle jõe ning oletegi Saeveski metsaonni parklas. Türi poolt tulles jälgida suunaviita "Rassi 19 km". Rassi bussipeatusest keerata paremale Saeveski suunas. Vändra poolt tulles sõita Vändra-Suure-Jaani mnt mööda umbes 22 km ja seejärel keerata vasakule Saeveski metsaonni suunas. Sõita veel 4,6 km ja keerata täisnurga all paremale. Sõita otse 2,5 km kuni teelahkmeni, teelahkmelt hoida vasakule ja sõita veel 0,4 km. Metsaonn asub paremal pool tee ääres. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.634385
pikkuskraad: 25.285414
L-EST 97 x: 6500106.9 y: 574651.6