Saarjõe õpperada (8 km)

Järvamaa, Sakala puhkeala
Tormikahjustuste tõttu on raja läbimine raskendatud!
8 km pikkune ringikujuline õpperada pakub vaheldusrikast loodusmaastikku Saarjõe kaunitel kallastel. Rada pakub ajaviidet piirkonda tulnud matkajale, kellel ei ole äraminekuga kiiret. Kohati põlismetsailmeline mets ja kobraste poolt kaldasse uuristatud salakäigud teevad raja põnevaks ja salapäraseks. Matkaja peab kindlasti arvestama, et olenevalt aastaajast võib rada olla kohati märg.
Telefon +372 435 7164
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedSaeveski parkla ja Metsavenna lõkkekoht
VarustusRajale saab minna nii Metsavenna lõkkekoha juurest, kui Saeveski metsaonni juurest. Rajal on mitmeid infotahvleid, tutvustamaks kohapealseid objekte, rada on märgistatud sinise värviga puutüvedel.
Telkimisvõimalus Metsavenna lõkkekohas ja Saeveski metsaonni juures.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedÕpperada kopeerib suures osas Saarjõge koos oma ürgoruga, mis on kohati üle 5 m sügav ja 40-50 m lai. Mitmekesine maastik, erinevad metsakooslused ja pärandkultuuri objektid. Rajale jäävad Balti jääpaisjärve luited, rahvapärase nimetusega Kabelimäed.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Piirangud Rada asub Saarjõe maastikukaitsealal, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (tel. +372 384 8688, pohja@keskkonnaamet.ee).
AsukohtAlgab Järva maakonnas, rajale pääseb nii Metsavenna lõkkekohast, kui Saeveski metsaonni juurest.
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas ja sõita 11,3 km, kuni paremale näitab suunaviit "Jälevere 4 km". Sõita 9 km Jäleverest otse läbi Tõrvaaugu küla keskele, kust näitab suunaviit vasakule "Türi 23 km". Edasi sõita Türi suunas 2,6 km kuni Rassi bussipeatuseni, kust näitab suunaviit vasakule "Saeveski metsaonn". Sõita viidatud suunas umbes 4,4 km, seejärel pöörata paremale (viit „Saeveski metsaonn“). Sõita umbes 400 m üle jõe ning oletegi Saeveski metsaonni parklas. Türi poolt tulles jälgida suunaviita "Rassi 19 km". Rassi bussipeatusest keerata paremale Saeveski suunas. Vändra poolt tulles sõita Vändra-Suure-Jaani mnt mööda umbes 22 km ja seejärel keerata vasakule Saeveski metsaonni suunas. Sõita veel 4,6 km ja keerata täisnurga all paremale. Sõita otse 2,5 km kuni teelahkmeni, teelahkmelt hoida vasakule ja sõita veel 0,4 km. Õpperada algab metsaonni lõkkeplatsi juurest. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.634418
pikkuskraad: 25.285768
L-EST 97 x: 6500111 y: 574672