Põhja-Sakala jalgratta marsruut (130 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 19.04.2018 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Umbes 130 km pikkune marsruut ühendab Sakala puhkeala objekte, mis jäävad Viljandi ja Kurgja vahele. Raja alustuseks tasub tutvuda Parika raba ja seal asuvate radadega (ring ümber Parika 25 km). Peale värskendavat suplust südamekujulises Parika väikejärves võib minna avastama Olustvere mõisakompleksi suursugusust ning Lõhavere muinaslinnuse salapära. Kogu raja läbijal on mõistlik esimeseks ööbimiseks broneerida Vanapagana metsamaja, kuhu on koos Parika looduskaitseala ümbritseva ringi (25 km) läbimisega pea 60 km. Kindlasti tasub aega varuda C.R. Jakobsoni Talumuuseumi tarvis. Sealt 4 km kaugusel mööda kuulsat Sakala teed sõites leiab matkaja Saeveski metsaonni, kus saab tasuta onnis ööbida. Kes soovib aga turvalisemat ööbimist, saab broneerida koha Sakala tee lõpus asuvas Vanaõue Puhkekeskuses. Vanaõuelt 10 km kaugusel tasub sihiks võtta Soomaa rahvuspargis asuv kaunis Hüpassaare õpperada ja Mart Saare majamuuseum. Peale kosutavat rabamatka ja muuseumikülastust enne Suure-Jaani linna jõudmist, võite pilgu heita Viljandimaa suurimale rändrahnule – Labidakivile.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
ParkimisvõimalusedParkida võib Aimla mõisa juures.
VarustusRajale jäävad järgmised RMK lõkkekohad, kus on ka telkimisvõimalus: Lõhavere, Saeveski, Kabelimäe, Luite, Hüpassaare, Labidakivi. Raja lähedusse jääb Vanapagana metsamaja ja Saeveski metsaonn. Suuremale seltskonnale sobivad telkimiseks Lõhavere, Saeveski või Hüpassaare lõkkekoht.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
LisainfoRaja läbimiseks peab kindlasti kaasa võtma Sakala puhkeala kaardi. Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega. Muuseumite külastamiseks tutvuge enne nende lahtioleku aegadega.
AsukohtRada saab alustada Aimla mõisa või Kurgja talumuuseumi juurest, kuhu on võimalik auto turvaliselt parkida. Puhkeala kaardil on rattarada tähistatud numbriga 18 ja märgitud punktiiriga. Rada kulgeb Viljandi, Järva ja Pärnu maakonnas. Kes ei taha auto parkimisega vaeva näha, see võib rajale minekuks valida Türi või Viljandi raudteejaamad, kust lähim rajaosa jääb umbes 10 km kaugusele. Objekt nr 18 puhkeala kaardil.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.485736
pikkuskraad: 25.711902
L-EST 97 x: 6484109 y: 599838