Lõuna-Sakala jalgratta marsruut (150 km)

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Autoga tulijatel tasub rada alustada Lilli loodusmaja juurest, kuhu on võimalik ka parkida. Marsruuti on võimalik läbida erinevate osadena. Väiksem ring (umbes 55 km) kulgeb Lilli loodusmaja – Teringi – Tündre – Lasa – Koorküla Valgjärv – Koorküla - Holdre – Taagepera – Lilli. Väiksemal ringil on võimalus puhata mitme kauni metsajärvede kaldal ja teha rabamatk Teringi õpperajal. Kogu marsruudi läbimiseks (pikkus koos väikese rajaga 150 km) peaks varuma aga mitu päeva. Peale väikest ringi on võimalus minna avastama ajaloolist Mulgimaad ja Viljandi ümbruses Loodi looduspargi objekte. Vahepeale jääb Sakala kõrgustiku kõrgeim tipp Rutu mägi ja kaunite liivaste kallastega Ainja järv. Läbi tasub sõita Mulgimaa südamest Karksi – Nuiast ja uudistada lossimägedes asuvat viltust kirikutorni. Kes ei soovi sõita Viljandini mööda tiheda liiklusega trassi, võib sisse põigata Tuhalaane  südamesse. Kellel on aga turvalist öömaja vaja, võib seda küsida Kopra talust. Loodi looduspargis viib rada Loodi õpperaja ja lehispuistu juurde. Sinialliku allikate juurest saab mööda vana raudteetammi sõita päris Viljandi külje alla. Kellel linna asja ei ole, võib minna Heimtali õpperajale ning sealt tagasi lõuna poole suunduda. Teele jääb Õisu matkarada, kuulus Halliste kirik ja Mulgimaa pealinnana tuntud Abja-Paluoja. Enne Lillit saab veel kosutava supluse teha Ruhijärves.
Telefon +372 435 7164
+372 526 1924
E-postinfo.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
ParkimisvõimalusedParkida saab Lilli looduskeskuse juures.
VarustusRajale jäävad järgmised RMK lõkkekohad, kus on ka telkimisvõimalus: Teringi, Tündre järve, Tündre suurekivi, Lasajärve, Koorküla Valgjärve, Taagepera, Rutu, Loodi, Sinialliku, Ruhijärve. Suuremale seltskonnale telkimiseks sobivad Taagepera, Loodi ja Sinialliku lõkkekohad.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
LisainfoRaja läbimiseks peab kindlasti kaasa võtma Sakala puhkeala kaardi. Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtRada saab alustada Lilli loodusmaja juurest, kus on võimalik turvaliselt autot parkida. Rongiga tulijad saavad aga rajale asuda kas Viljandi (lähima rajalõiguni 2 km) või Valga raudteejaamast (lähima rajalõiguni 30 km). Puhkeala kaardil objekt nr. 21.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.002689
pikkuskraad: 25.553859
L-EST 97 x: 6430098 y: 591869