Luite lõkkekoht

Viljandimaa, Sakala puhkeala
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Lõkkekoht asub ajaloolisel Sakala teel, mis sobib matkajale lühiajaliseks peatuseks kui ka suuremale seltskonnale ööbimiseks. Liivane luiteseljandik on jäänuk Balti jääpaisjärvest. Paljajalu liiva sees sumades võib kergelt tekkida tunne, et meri ei ole enam kaugel. Korrastatud ilmega männikualune pakub aga suurt avastamisrõõmu korilastele, kes lakkamatult kannavad sealt välja nii marja kui seenekuhilaid. Ravimtaimede austaja leiab sealt neeruhädade leevendaja – leesika.
Telefon+372 435 7164
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
Parkimisvõimalused5 autot
VarustusLahtine lõkkekoht, infotahvel, laud-pingid, katusealune, puude varjualune, käimla.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus Lõkkekoht jääb Sakala tee matkarajale.
VaatamisväärsusedSakala tee
Marjad-seenedmurakad, mustikad, pohlad, seened
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudLõkkekoht asub Navesti maastikukaitsealal, tutvu piirangute kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (Viljandi kontor tel. +372 435 5610, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtViljandi maakonnas Suure-Jaani-Vändra teel Vanaõue puhkekeskusest 1,2 km kaugusel, mööda Sakala tee matkarada.
Kohalesõitmise õpetusImavere-Viljandi mnt 31. kilomeetril keerata Vändra suunas. Sõita 16,8 km ja ületada Navesti jõe sild, kuni paremal pool maanteed on näha Sakala tee matkaraja infotahvlit. Sealt algab Sakala tee matkarada. Pärnu poolt tulles suunduda Vändrast Suure-Jaani mnt-le ja sõita 24 km. Luite lõkkekoht asub Sakala tee matkaraja 1,2 kilomeetril. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.591001
pikkuskraad: 25.341678
L-EST 97 x: 6495339.7 y: 578015.4