Keila-Joa pargi loodusrada (3 km)

Paberkonfettide ja paberlitrikahurite kasutamine Keila-Joa pargis on keelatud!

Keila-Joa pargis toimuvad projekti „Lights on!“ raames rekonstrueerimistööd ning mõni pargi osa ei ole ligipääsetav. Palume mõistvat suhtumist!
TÄHELEPANU! IGASUGUSE LAHTISE TULE TEGEMISE KEELD, SEALHULGAS KA METSAS SUITSETAMINE JA GRILLISEADMETE KASUTAMINE, KEHTIB JÄTKUVALT JÕGEVA JA IDA-VIRUMAAL! Ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. Alates 23. juunist jäävad suure tuleohuga piirkondadeks Eestis vaid Jõgeva ning Ida-Virumaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Keila-Joa pargi loodusrada saab alguse parklast, kulgeb esialgu mööda jõe kallast, joa juurest mööda ning edasi pargi merepoolsemasse nurka ja jälle tagasi parklasse. Kokku annab see mõnusa paari-kolme tunnise jalutuskäigu omapärases parkmetsas.
2013. aastal rekonstrueeriti pargi trepid ja rippsillad. Sellega seoses eemaldati ka sildade külge kinnitatud pulmalukud, mis soodustasid rippsildade kettide roostetamist. Kõigil soovijail oli võimalik oma lukule RMK Tallinna Teabepunkti ka järele tulla.
2015. aastal valmis Mati Karmini südamete skluptuur, mille külge nüüd ja edaspidi pulmalukke kinnitatada saab. Osa skulptuurist on ka varem sildade küljes rippunud lukud, millele keegi järele ei tulnud.
Telefon+372 676 7842
E-postinfo.viimsi@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused20 autole raja alguse parklas
VarustusRaja alguses on infotahvel kaardi ja üldinfoga ning rajal 8 infoalust huvipunktide kirjeldustega, mis tutvustavad põnevaid loodusobjekte ja Keila-Joa pargi ajalugu. Rajal on jalapuhkamiseks istepinke.
Raja alguses käimla.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKeila juga, Keila mõis, vana mõisapark, endine hüdroelektrijaam, park-mets
Lisainfo Tutvu enne loodusesse minekut
igaüheõiguse põhimõtetega.
AsukohtKeila-Joa alevik, Lääne-Harju vald, Harju maakond
Objekt nr 3 puhkeala kaardil
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast Lohusalu poole, kuni viit osutab Keila-Joale. Vahetult pärast Keila jõe ületamist tuleb keerata paremale Keila-Joa parki, kus asub parkla ja rada tutvustav infotahvel. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.393752
pikkuskraad: 24.294685
L-EST 97 x: 6584015 y: 516744