Saare järve õpperada (3,5 km)

3,5 km pikkusele, huvipunktides erinevaid metsakooslusi tutvustavale rajale võib suunduda nii raja alguses asuvast parklast kui Sihi ja Papi lõkkekohtadest. Rada kulgeb mööda metsasiseseid pinnaseteid, sihte, laudteid ja jalgradu vaheldusrikkal maastikul. Rada möödub Manteuffelite perekonna matmispaigast ja kompleksseirejaamast. Sobib igas eas külastajale huvitavaks ja harivaks jalutuskäiguks.
Telefon+372 676 7495
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedParkla mahutab 10 autot.
VarustusRajal on 2 suurt infotahvlit, 13 huvipunkti-infotahvlit, matkaraja viidad, laudteed, 12 m pikkune sild. Rada möödub Sihi ja Papi lõkkekohtadest.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedSaare järv ja mõhnastik, erinevad metsakooslused, Manteuffelite perekonna matmispaik.
LisainfoÕpperada asub Saarjärve looduspargis Saarjärve piiranguvööndis, Kabelimäe ja Lustsaare sihtkaitsevööndis. Telkimisvõimalus ja kattega lõkkekoht on olemas Sihi ja Papi lõkkekohas.
PiirangudRohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks ja maastikusõidukiga sõitmiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt (Keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regioonist).
AsukohtSaare vald, Jõgevamaa.
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Jõhvi-Tartu-Valga (nr 3) mnt Tartust 33 km Jõhvi suunas, pöörata vasakule (teeviit näitab Jõgeva ja Palamuse) ja sõita 1 km. Seejärel pöörata vasakule Saare mõisa alleele, sõita 800 m ja infotahvli juurest pöörata vasakule parklasse. Rajad algavad infotahvli juurest.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.659725
pikkuskraad: 26.762456
L-EST 97 x: 6505514 y: 660281