Kassinurme lõkkekoht

TÄHELEPANU! IGASUGUSE LAHTISE TULE TEGEMISE KEELD, SEALHULGAS KA METSAS SUITSETAMINE JA GRILLISEADMETE KASUTAMINE, KEHTIB JÄTKUVALT JÕGEVAMAAL! Ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. Alates 7. juulist jääb suure tuleohuga piirkonnaks Eestis vaid Jõgevamaa, ülejäänud Eesti Vabariigi territooriumil jääb kehtima tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Kassinurme lõkkekoht asub Vaiga-Kassinurme maalinnas. Hiiekoht on üks vanemaid pühakohti Eestimaal. See on ajaloohuviliste lemmikkoht, kus korraldatakse muistseid sõjamänge, elustatakse vanu rahvakombeid ja tähistatakse rahvakalendri tähtpäevi. Taastatud on muinaslinnuse fragment, paigaldatud mitmed infotahvlid.
Telefon+372 676 7030
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla 100 autole on enne maalinna sisenemist, sõidukiga lõkkekohani ei pääse.
VarustusKatusealusega laud, lõkkeasemed, lõkkepuude varjualune, käimla, taastatud muinaslinnuse fragment
Telkimisvõimalus Kogu maalinna alal on lubatud telkida.
Kattega lõkkekoht on
Vesi Tarbevesi tiigist
Matkavõimalus Lõkkekohast möödub RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Matkata saab ka Kassinurme loodusradadel.
VaatamisväärsusedKassinurme linnamägi ja hiis
Lisainfo Tutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
Lõkkekoht on rajatud Jõgeva Metsaseltsi eestvedamisel.
Lõkkepuud olemas.
PiirangudTelkimine ja lõkke tegemine on lubatud ainult ettevalmistatud ja tähistatud kohtades. Lõkkekoht asub Kassinurme linnamäe kaitsealal piiranguvööndis. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (info@keskkonnaamet.ee, tel +372 680 7427    
AsukohtPatjala küla, Jõgeva vald, Jõgevmaa
Kohalesõitmise õpetusTartu-Jõgeva mnt (nr 39) sõita 7,5 km Tartu suunas, sealt pöörata vasakule. Peale raudtee ületamist pöörata vasakule (suunaviit Kassinurme linnamäed), sõita 1,2 km, pöörata paremale ja 200 m pärast on parkla. Lõkkekohad asuvad linnamägedes.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.700794
pikkuskraad: 26.452966
L-EST 97 x: 6509388.1 y: 642164.8