Ähijärve teerada (4km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Ähijärve teerada saab alguse Karula rahvuspargi suurima järve äärest. Ähijärv (176 ha) ja Ähijärve küla asuvad Karula rahvuspargi keskel. Loodusteadlastele on Ähijärv tüüpiline rohketoiteline järv, kalameestele eelkõige hea kohajärv, aga õnge otsa võib sattuda veel latikat, haugi, ahvenat, angerjat ja muud pisemat kraami.
Ähijärve küla paikneb kahe maastikutüübi - loodusmaastike massiivi  ja pärandkultuurmaastiku piiril. Järve lõunaotsas laiuvad Peräjärve- Labassaare metsad. Järve kaldalt on näha Karula kõrgustiku lõunapoolsed tipud- Lossi ja Korgemägi, üle järve läände jääb Plaagi mägi. Ähijärve küla ja päristalud on välja kujunenud möödunud sajandi keskpaigas. Paik oli aga asustatud juba 13 sajandil; Sarik-Siimani talu asub sellest ajast pärineva maa-aluse kalmistu peal. Teedevõrk ümber Ähijärve on olnud tihe ja tänapäevast erinev. Ähijärve teerada läheb  piki kunagisi käidavaid teid neid taaselustades: heinamaatee, Ähijärve kallasrada, jalgrada, metsateed, taliteed,  hobuseteed ja kruusatee.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedOlemas
VarustusRada algab Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest ja kulgeb mööda Ähijärve kallasrada ja vanu taluteid. Rajal on 15 infotahvlit, 2 laudteelõiku. Rada on tähistatud puidust suunaviitade ja värvimärkidega puudel.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada tutvustab paikkonna loodust, ajalugu ja kultuuripärandit.
Marjad-seenedmustikad, seened
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (Võru kontor tel. +372 786 8360, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtÄhijärve külas, Antsla vallas.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi Haabsaare-Saru mnt mööda 7 km ja jälgida viitasid, mis juhatavad Karula rahvuspargi külastuskeskusesse. Ähijärve teerada algab külastuskeskuse juurest. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71278
pikkuskraad: 26.50393
L-EST 97 x: 6399529.8 y: 649221.8