Ähijärve teerada (4km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
15. augustist lõppes kogu Eesti territooriumil suure tuleohuga aeg, kuid kehtima jäi tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha vaid selleks ettenähtud kohtades. • Lõket tohib teha vaid nõrga tuulega – kuni 5 m/s. • Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, lõkkel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga. • Metsas liikujatel tuleb lõkke tegemisel ja grillimisel kasutada ainult selleks ettevalmistatud ja soovitatavalt kattega lõkkekohti.
Rada saab alguse Karula rahvuspargi suurima järve, 176 ha suuruse veepeegliga Ähijärve äärest. Ähijärve ääres on mõnus nii supelsakstel kui kalameestel.
Ähijärve teerada tutvustab piirkonna loodust ja ajalugu, muuhulgas kohalikku rahvapärimust. Rada kulgeb piki kunagisi käidavaid teid: heinamaateed, kallasrada, jalgrada, metsateed, taliteed, hobuseteed.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedKülastuskeskuse parklas kuni 20 autole.
VarustusRada algab Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest ja kulgeb mööda Ähijärve kallasrada ja vanu taluteid. Rajal on 15 infotahvlit, 2 laudteelõiku, sild. Rada on tähistatud puidust suunaviitade ja värvimärkidega puudel.
Telkimisvõimalus Suuremäe telkimisalal
Lõkkekoht 1 kaetud ja 2 lahtist lõkkeaset Suuremäe telkimisalal
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRada tutvustab paikkonna loodust, ajalugu ja kultuuripärandit.
Marjad-seenedmustikad, seened
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 786 8360, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtÄhijärve küla, Antsla vald.Objekt nr 18 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi Haabsaare-Saru mnt mööda 7 km ja jälgida viitasid, mis juhatavad Karula rahvuspargi külastuskeskusesse. Ähijärve teerada algab külastuskeskuse juurest. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71278
pikkuskraad: 26.50393
L-EST 97 x: 6399529.8 y: 649221.8