Laste loodusrada-mänguväljak (0,5 km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Ähijärvel paikneva külastuskeskuse lähedal asub laste loodusrada-mänguväljak, mis mõeldud eelkõige väiksematele külastajatele. Rajal on liumägi, vaatetorn, kiiged, liivakast, köiskarussell. Rajal õpitakse tundma rändkive ja kivimeid, eristama okas- ja lehtpuid ning tehakse tutvust ümbruses elavate linnuliikide, mulla olemuse ja imetajate tegevusjälgedega.
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedOlemas parkla Suuremäe telkimisala lähedal, mis mahutab kuni 20 autot.
VarustusRajal on 9 infotahvlit, 7 atraktsiooni, 5 jäljeposti, 5 õõnsat posti, 1 pleksiklaasist mullaprofiil, mis pakuvad võimalusi aktiivseks tegevuseks, mängudeks ja mõistatamiseks. Rada on tähistatud puidust suunanooltega. Rajal õpitu paremaks omandamiseks on koostatud töölehed, mida saab küsida teabepunktist.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
AsukohtÄhijärve külas, Antsla vallas.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavad loodusraja algusesse. Külastuskeskuse juurest juhatavad puidust viidad mänguväljakule. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71270
pikkuskraad: 26.50380
L-EST 97 x: 6399523.9 y: 649218.0