Karula pikk jalgsimatkarada (36 km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Rada asub Karula rahvuspargi territooriumil, rajal kindlat algus- ega lõpp-punkti ei ole. Rada kulgeb ringikujuliselt ja on viidastatud nii, et on võimalik liikuda mõlemas suunas, aga soovitav liikumissuund on siiski vastupäeva. Tähistatud on rada kollaste värvimärkidega puudel, postidel olevate plastikust matkaja piktogrammidega ja suuremate teede ääres plekist suunaviitadega.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
Parkimisvõimalusedolemas
Varustus36 km pikkusel rajal on 3 infotahvlit, 2 purret, laudteed, 1 puidust sild.
Telkimisvõimalus Telkimine võimalik Veski ja Rebasemõisa lõkkekohas ning Suuremäe telkimisalal.
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKarula loodus, pärandkultuur ja ajalugu
Marjad-seenedmustikad, seened
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega. Rada möödub Suuremäe telkimisalast, Veski lõkkekohast, Õdri I lõkkekohast, Rebasemõisa lõkkekohast, Plaagi lõkkekohast ning Perajärve lõkkekohast.
PiirangudLõkkekoht asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (tel. +372 786 8360, Võru kontor; e-post louna@keskkonnaamet.ee).
FailidRaja skeemiga saad tutvuda siin.
AsukohtKarula rahvuspargi territooriumil. Kindlat algus- ega lõpppunkti ei ole.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavadki raja algusesse. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.7124683
pikkuskraad: 26.5051262
L-EST 97 x: 6399498 y: 649297