Ojaäärse metsarada (3,5 km)

Lääne-Virumaa, Lahemaa rahvuspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada tutvustab Ojaäärse loodusmaja ümbritseva metsa loodust ja ajalugu.
Telefon676 7010, Oandu looduskeskus
E-post oandu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparkla Ojaäärse loodusmaja juures raja alguses, kus saab peatuda suur buss või 7 sõiduautot
VarustusMetsarada on tähistatud viitadega ja punaste värvitäppidega puudel. Pikemate retkede harrastajad, kepikõndijad jt tervisesportlased võivad valida ka metsateid mööda kulgeva 6 km pikkuse jalutusraja, mis ei ole looduses märgistatud. Ojad ja tihe vanade metsateede võrk on headeks orienteerumistähisteks, siin võib julgelt käia ka väheste metsakogemustega inimene, kartmata ära eksida. Rajal on 14 huvipunkti, kus infotahvlid annavad ülevaate siinsete metsade loodusest ja ajaloost.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedRada teeb ringi Kuresoo oja ja Pikapõllu oja vahelistes valgusrikastes männikutes. Rajal leidub palju pärandkultuuri objekte – piirikive, vanu metsasihte, verstakive jne. Siin tutvustatakse ka lindude, loomade ja ravimtaimede kohta käivat rahvapärimust.
Piirangud Asub Lahemaa rahvuspargis. Tutvu külastusele kehtivate piirangutega SIIN.
AsukohtMetsarada algab Ojaäärse loodusmaja parklast ja teeb ringi Kuresoo oja ja Pikapõllu oja vahelistes metsades. Objekt nr 9 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõida 70 km Tallinn-Narva mnt pidi Narva poole, pööra vasakule Viitna- Koljaku mnt-le ja sõida 6,5 km kuni Palmse külani, kust pöörata paremale (viit "Sagadi 6 km"). Sõita mööda Palmse-Sagadi teed 1 km, kuni viit näitab Ojaäärse loodusmaja. Rada algab loodusmaja parklast.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.508522
pikkuskraad: 25.973478
L-EST 97 x: 6598408 y: 611738