Salevere matkarada (1,5 km)

Pärnumaa, Matsalu rahvuspark
1,5 km pikkune rada kulgeb seljandikul, mis asub tosin meetrit üle ümbritseva maapinna. Seljandikku katab liigirikas loomets, panga all võib vaadelda Eestis suhteliselt haruldast salumetsa. Raja algusosa läbib kadakase loopealse, keskosas võib teha kõrvalpõike, et näha  muistse kaitserajatise valli ning raja lõppu jõudes saab nautida värskendavat allikavett.
Telefon+372 513 8783
E-postinfo.matsalu@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedSõiduautod (10) saab parkida teeäärsele muruplatsile, bussid tee serva.
VarustusRaja alguses puhkekoht: 3 katusealust lauda pinkidega, välikäimla, infotahvlid raja skeemi ja piirkonna kaardiga. Rada on pinnasetee ja looduses hästi nähtav. Panga all kulgeb 120 m laudteed, alla ja üles 30 ja 13 m trepid. Raja äärde jääb Salumäe seltsi jaanituleplats, mis ei ole ametlik lõkkekoht. Raja lõpus ja jaanituleplatsi juures pink puhkamiseks, olemas prügikast.
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedSalevere Salumägi, Silma allikas, muistne kaitserajatise vall, pangaalune salumets ja pangapealne loomets
PiirangudMatsalu rahvuspargi piiranguvöönd. Enne külastamist soovitame tutvuda Matsalu rahvuspargi kaitse-eeskirjaga.
AsukohtSalevere külas Lääneranna vallas Pärnumaal.
Kohalesõitmise õpetusRisti-Virtsu mnt (tee nr 10) 56. kilomeetril keerata Ridaselt paremale Salevere suunas. Sõita 9 km mööda kruusateed Salevere külani ja pärast möödumist 2-korruselistest korterelamutest viib tee parkimis- ja puhkekohani, kus asub matkaraja alguspunkt.  
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.690320
pikkuskraad: 23.580652
L-EST 97 x: 6505698 y: 475684