Rannajõe vaatetorn

Läänemaa, Matsalu rahvuspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Kasari luha põhjaosas, mitte kaugel Haapsalu-Laiküla maanteest asuvast tornist saab heita pilgu ulatuslikule luha-alale, mis pakub erilist elamust kevadel, kui luhaniit suurveega üleujutatud on. Siis peatuvad siin tuhanded haned, luiged ja ujupardid, suvel pesitsevad luhas mitmed kurvitsalised, värvulised, rukkirääk jpt. Näha võib toiduotsinguil ringi uitavad põtru ja metskitsi.
Telefon472 4236, Matsalu looduskeskus
E-postmatsalu.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpVaatetorn
ParkimisvõimalusedParkida saab teeservas, 6 sõiduautot või 1 buss.
Varustus4m kõrge vaatetornini viib 110 m  laudteed. Torni juures on katusealune puhkekoht laua ja 2 pingiga, 1 laud asub vaateplatvormil. Kogu kompleks sobib kasutamiseks ka ratastooliga liikujale, kuna torni viivad kaldteed ning katusealune on laudpõrandaga.
Laudtee alguses jõeluhta tutvustav infotahvel.
Invavõimalus Vaateplatvormini viiv laudtee on 110 cm laiune ja ilma tõusudeta (käsipuu ühel pool).
Pääsuks 6 m kõrgusel olevale vaatlustasandile tuleb läbida 3 kaldpinda, mille kalded on vahemikus 27-32%.
Parklas pinnasetee.
Vaatamisväärsusedsuurepärane vaade Kasari luhaniidule
PiirangudMatsalu rahvuspargi sihtkaitsevööndi niidud. Enne külastamist soovitame tutvuda Matsalu rahvuspargi kaitse-eeskirjaga http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=977195.
AsukohtMartna vallas Läänemaal.
Kohalesõitmise õpetusHaapsalu-Laiküla mnt (tee nr 31) 20. kilomeetril keerata kohe pärast Martna teeristi paremale, sõita mööda kitsast kruusateed 700 m ja jõuategi vaatetorni viiva laudtee juurde (pikkus 100 m). Laiküla poolt tulles on otstarbekam sõita torni juurde tee teisest otsast – Haapsalu-Laiküla mnt-lt keerata pärast Rannamõisa bussipeatust vasakule (viit „Rannajõe vaatetorn“), sõita 400 m ja oletegi jõudnud vaatetorni viiva laudtee juurde.      
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.815972
pikkuskraad: 23.781156
L-EST 97 x: 6519638 y: 487356