Koprarada õpperada (1,8 km)

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Rada algab Soomaa rahvuspargi looduskeskuse kõrvalt ja selle algusesse pääseb transpordiga ligi aastaringselt. Talviste ja kevadiste üleujutuste ajal on üle ujutatud suurem osa laudteest. Koprarada viib teid läbi erinevate metsatüüpide – hämara kuusiku, heleda sõnajala-kaasiku, märja lodumetsa Mardu oja äärde, kus on end elama asutanud koprapere, kelle elutegevusjälgi on teil võimalik lähemalt uurida. Õpperajale on üles pandud infotahvlid, et juhtida tähelepanu huvitavatele loodusobjektidele ja kobraste ehituskunsti saavutustele.
Telefon+372 435 7164
E-postsoomaa.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparklas
VarustusInfostendid, puhkekohad, kuivkäimlad. Kopraraja invarada on renoveeritud 2013.a ERF-i toel: rada läbitav ratastooliga (ka lapsevankriga)- kokku 660 meetrit.
Invavõimalus on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedLammimets, kopraasurkond, üleujutatavad luhad.
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Rajaga külgneval lõkkekohal küttepuud olemas.
LisainfoTutvu enne loodusesse minekut igaüheõiguse põhimõtetega.
PiirangudTutvu rahvuspargi kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin. Vajadusel küsi piirangute kohta lisainfot Keskkonnaametist (Viljandi kontor tel. +372 435 5610, e-post louna@keskkonnaamet.ee).
AsukohtTipu külas, Kõpu vallas, Viljandimaal. Regio atlas (2004-2009) lk 72 D4.
Kohalesõitmise õpetusKoprarada paikneb Tipu külas, Viljandi ja Pärnu maakonna piiril Soomaa looduskeskuse vahetus läheduses, Kõpu-Jõesuu mnt 24. kilomeetril. Rada algab RMK Soomaa looduskeskuse parklast. Tallinna, Pärnu ja Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sõita 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne asulasse jõudmist keerata paremale. RMK Soomaa looduskeskuse ja Koprarajani jääb veel 14,4 km. Tartu ja Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani ja keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Kopraraja ja RMK Soomaa looduskeskuseni Kõrtsi-Tõramaal jääb veel 24 km. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.430756
pikkuskraad: 25.032284
L-EST 97 x: 6477175.5 y: 560301.2