Koprarada õpperada (1,8 km)

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Rada algab Soomaa rahvuspargi looduskeskuse kõrvalt ja selle algusesse pääseb transpordiga ligi aastaringselt. Talviste ja kevadiste üleujutuste ajal on üle ujutatud suurem osa laudteest. Koprarada viib teid läbi erinevate metsatüüpide – hämara kuusiku, heleda sõnajala-kaasiku, märja lodumetsa Mardu oja äärde, kus on end elama asutanud koprapere, kelle elutegevusjälgi on teil võimalik lähemalt uurida. Õpperajale on üles pandud infotahvlid, et juhtida tähelepanu huvitavatele loodusobjektidele ja kobraste ehituskunsti saavutustele.
Telefon435 7164, Soomaa teabepunkt
E-postsoomaa.looduskeskus@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalusedparklas
VarustusInfostendid, puhkekohad, kuivkäimlad. Kopraraja invarada on renoveeritud 2013.a ERF-i toel: rada läbitav ratastooliga (ka lapsevankriga)- kokku 660m.
Invavõimalus on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedLammimets, kopraasurkond, üleujutatavad luhad.
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Rajaga külgneval lõkkekohal küttepuud olemas.
PiirangudRahvuspargi alal kehtivad tulenevalt kaitse-eeskirjast piirangud. Rohkem kui 50 osavõtjaga rahvaüritused tuleb kooskõlastada kaitseala valitsejaga (Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regioon). Täpsema info leiad klikkides siin.
AsukohtTipu külas, Kõpu vallas, Viljandimaal. Regio atlas (2004-2009) lk 72 D4.
Kohalesõitmise õpetusKoprarada paikneb Tipu külas, Viljandi ja Pärnu maakonna piiril Soomaa looduskeskuse vahetus läheduses, Kõpu-Jõesuu mnt 24. kilomeetril. Rada algab RMK Soomaa looduskeskuse parklast. Tallinna, Pärnu ja Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sõita 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne asulasse jõudmist keerata paremale. RMK Soomaa looduskeskuse ja Koprarajani jääb veel 14,4 km. Tartu ja Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani ja keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Kopraraja ja RMK Soomaa looduskeskuseni Kõrtsi-Tõramaal jääb veel 24 km. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.430756
pikkuskraad: 25.032284
L-EST 97 x: 6477175.5 y: 560301.2