Hüpassaare lõkkekoht

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Hüpassaare lõkkekoht asub Hüpassaare õpperaja alguses. Lõkkekohas on võimalik pikniku pidada ja telkida ka suuremal seltskonnal. Toekas katusealune kaitseb halva ilma eest.
Telefon435 7164, Soomaa teabepunkt
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
Parkimisvõimalusedparklas
VarustusLõkkekoht grillrestiga, puude varjualune, 2 kuivkäimlat ja katusealune, infostendid ja prügikastid.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedM. Saare majamuuseum, pärandmaastik puisniit
Talvine kasutusHooldatud on parkla ja juurdepääsuteed. Lõkkekohas olemas küttepuud.
LisainfoLõkkekoht jääb matkatee V ja IV lõigu äärde
PiirangudRahvuspargi alal kehtivad tulenevalt kaitse-eeskirjast piirangud. Rohkem kui 50 osavõtjaga rahvaüritused tuleb kooskõlastada kaitseala valitsejaga (Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regioon).
Täpsem info piirangute kohta siit.
AsukohtKarjasoo külas, Suure-Jaani vallas, Viljandimaal. Regio atlas (2004-2009) lk 73 E3.
Kohalesõitmise õpetusHüpassaare lõkkekoht asub Karjasoo külas, Suure-Jaani vallas, Viljandimaal. Sõita mööda Kildu-Tõramaa teed, mööduda Soomaa looduskeskusest ja RMK teabepunktist. Sõites Tõramaalt Tori suunas, keerata esimesest ristmikust paremale ja sõita sealt edasi 15,2 km. Ristmikult pöörata vasakule ja sõita edasi 6,2 km, kuni Kibaru talu juures paikneva viida ja ristmikuni. Ristmikult pöörata vasakule ja sõita 3,4 km Hüpassaare majamuuseumini osutava viidani. Siit on lõkkeplatsini 800 m. Tähelepanu – suurte vihmadega ja talvisel ajal võib tee olla sõiduautodele raskesti läbitav.

Viljandi-Suure-Jaani-Vändra suunalt pääseb Hüpassaarde mööda maanteed nr 57. Kootsi külas keerata 200 m pärast Kootsi bussipeatust vasakule Hüpassaare ja Mart Saare majamuuseumi suunas. Teeristilt jääb lõkkekohani veel 6,5 km sirgeid viidastatud metsateid. Tähelepanu – talvisel ajal ja suurte vihmadega võib tee olla raskesti läbitav.

*Ühistranspordiga pääseb Viljandi-Suure-Jaani-Vändra suunalt Soomaa rahvusparki liinibussidega väljumisega Viljandist. Vaata täpsemalt: www.peatus.ee
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.530385
pikkuskraad: 25.271756
L-EST 97 x: 6488510.3 y: 574078.1