Läti lõkkekoht

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Läti lõkkekohas saab pikniku pidada ja telkida. Halva ilma eest kaitseb toekas katusealune. Vahelduseks on võimalik ronida vaatetorni ja heita pilk avaratele luhtadele.
Telefon435 7164, Soomaa teabepunkt
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
Parkimisvõimalusedparklas
VarustusLõkkekohas on vaatetorn, lõkkekoht grillrestiga, katusealune, kuivkäimla, puudealus ja infotahvlid.
Telkimisvõimalus on
Lõkkekoht on
VaatamisväärsusedLäti luht, Halliste jõgi, pärandkooslused, traditsiooniline külamaastik
PiirangudRahvuspargi alal kehtivad tulenevalt kaitse-eeskirjast piirangud. Rohkem kui 50 osavõtjaga rahvaüritused tuleb kooskõlastada kaitseala valitsejaga (Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regioon).
Täpsem info piirangute kohta siit.
AsukohtTipu külas, Kõpu vallas, Viljandimaal. Regio atlas (2004-2009) lk 72 D5.
Kohalesõitmise õpetusTallinna-Pärnu-Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse. Tori asulast keerata rahvusparki suunavale Võlli teele ja sõita sealt edasi 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani.  Läti lõkkekoha ja vaatetornini jääb sealt veel 21,5 km.

Tartu-Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani, kust keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Läti lõkkekoha ja vaatetornini jääb sealt veel 16 km.

*Ühistranspordiga pääseb Viljandi suunalt Soomaa rahvusparki liinibussiga nr 55, mis väljub Viljandist. Rahvusparki pääsemiseks tuleb osta pilet Tipu külla. Vaata täpsemalt: www.peatus.ee
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.366284
pikkuskraad: 25.061768
L-EST 97 x: 6470022.5 y: 562137