RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Hüpassaare - Kopra tare (56 km)

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
Matkatee lõigu pikkuseks, mis kulgeb Hüpassaare lõkkekohast Pertlimetsa lõkkekohani on u 56 km. Hüpassaare lõkkekohas saab matkaja teha pikema puhkepausi, telkida, teha lõket, matkata õpperajal ning külastada Mart Saare majamuuseumit. Hüpassaare on ka väravaks Soomaa rahvuspargile.
Soomaa rahvuspark on loodud suurte rabade, lamminiitude, metsade ja kultuuripärandi kaitseks. 390 km² suurune Soomaa rahvuspark paikneb Pärnu ja Viljandi maakondade piiril ulatuslikul aktiivsest inimtegevusest puutumatul alal.
Telefon435 7164, Soomaa teabepunkt
E-postsoomaa.teabepunkt@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedTranspordivahendi saab matkatee äärde jätta mitmesse parklasse. Väiksemad parkimiskohad on Oksa, Kuuraniidu, Mulgi, Lemmjõe, Läti ja Pertlimetsa. Suurema seltskonnaga saab parkida Hüpassaares ja Kõrtsi-Tõramaal.
VarustusRada on tähistatud viitade ja kilomeetri-postidega.

Sellele matkatee lõigule jäävad peatuskohad ja nende vahemaad: 

  • Hüpassaare lõkkekoht - Oksa ait 11 km
  • Oksa ait - Kõrtsi-Tõramaa lõkkekoht 11 km
  • Kõrtsi-Tõramaa lõkkekoht - Läti lõkkekoht 8 km
  • Läti lõkkekoht - Pertlimetsa lõkkekoht 10 km
  • Pertlimetsa lõkkekoht - Kopra Tare 16 km
Lisaks jäävad rajale veel Kuuraniidu, Mulgi, Lemmjõe telkimisvõimalusega lõkkekohad ja Oksa küüni metsaonn.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVaatamisväärsustest jääb rajale Mart Saare majamuuseum, Oksa mantelkorsten, Läti vaatetorn ja Tipu koolimaja. Matkateele jääb ka Soomaa rahvuspargi looduskeskus. Looduskeskuses on võimalik vaadata Soomaad tutvustavat filmi ja ekspositsiooni.
AsukohtMatkatee nimetatud osa asub kahes maakonnas- Viljandi ja Pärnumaal. Hüpassaare õpperada, Oksa aida lõkkekoht, Kõrtsi- Tõramaa lõkkekoht, Läti vaatetorni lõkkekoht jäävad Viljandi maakonda ja Pertlimetsa lõkkekoht Pärnu maakonda.
Kohalesõitmise õpetus

Matkatee Soomaa rahvuspargi lõigule tasub asuda Hüpassaare lõkkekohast, kuhu saab Mudiste - Suure -Jaani - Vändra tugimaanteelt (mnt nr. 57) Kootsilt. Siia on võimalik jõuda ka ühistranspordiga. Hüpassaarde suunavad viidad. Samuti on võimalik alustada matka Soomaa looduskeskuse juurest.