Harilaiu matkarada (6 km või 11 km)

Päästeameti peadirektori käskkirjaga on määratud tuleohtliku aja alguseks 14.04.2017 kogu Eesti territooriumil. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!
Mitmekesine inimtühi rannikuloodus. Madal silmapiir, avar vaade, tuul, kuldne rannaliiv ja suured lained. Huvitav maastik luidetel, tuultele allutatud puud ja põõsad. Klibuvallid, linnu- ja hülgehääled. Militaarobjektid, Kiipsaare majakas meres.
Telefon454 6880, Vilsandi rahvuspargi külastuskeskus
E-post info.vilsandi@rmk.ee
Objekti tüüpMatkarada
ParkimisvõimalusedHarilaiu parkla 5 bussile või 20 autole
VarustusInfostend, rada märgistatud
Telkimisvõimalus on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedVäärtustatud geoloogiline ala, floora ja fauna, Kiipsaare tuletorn. NB! Kiipsaare tuletorn on eravalduses! Tuletorn asub meres, ebakindlal pinnasel ja seetõttu on tema kaldenurk pidevalt muutuv. Tuletorni otsa ronimine on ohtlik!  Kiipsaare nukk ja Harilaiu läänerannik on hea linnu- ja hülgevaatluspaik. Vajalik hea optika.
Marjad-seenedseened
LisainfoMatkaraja ääres asub Harilaiu telkimisala. Liikuda võib ka piki mererannikut
PiirangudMootorsõidukitega liiklemine on keelatud!
Asub Vilsandi rahvuspargis. Tutvu kaitse-eeskirjaga Riigi Teatajas.
AsukohtKihelkonna vallas Metsakülas. Puhkeala kaardil objekt nr 27.
Kohalesõitmise õpetusSõita Kuressaare - Veere maanteed pidi Kõruse bussipeatuseni. Sealt keerata vasakule ja sõita üle Kiljatu oja silla. Seejärel valida esimene tee vasakule parkimisplatsi. Edasi saab jalgsi.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.473969
pikkuskraad: 21.901842
L-EST 97 x: 6483439 y: 377601